Dom należący do Pablo Picasso został sprzedany - malarz pracował w nim do śmierci

Luksusowa willa należała do słynnego malarza przez ostatnie lata życia. To właśnie w niej żył i tworzył Pablo Picasso. Przez ostatnie 30 lat niszczała, teraz znalazła właściciela.

Ostatnie lata swojego życia słynny malarz spędził w komfortowej willi na Lazurowym Wybrzeżu. Rezydencja należała do Hiszpańskiego malarza od 1961 aż do jego śmierci w 1973 roku. Zmarł w wieku 91 lat, a właścicielem została żona malarza Jacqueline Roque. Zmarła w 1986 roku. Od tamtej pory budynek praktycznie stał pusty. Aż do teraz. 

Dom Picasso

Rezydencja pierwotnie miała aż 24 sypialnie, ale malarz część z nich przerobił na pracownie. Obecnie w budynku znajduje się 15 sypialni oraz 12 łazienek. Cała powierzchnia mieszkalna wynosi 160 metrów kwadratowych. Wszystkie zabudow nia są położone na 3 hektarowej działce. 

Willa Pablo PicassoWilla Pablo Picasso zdjęcie ofertowe / r365.nl

Budynek jest typowym domkiem letniskowym o trzech poziomach. Całość jest otoczona pięknym ogrodem. Nowy właściciel zadecydował jeszcze o dobudowie basenu, garaży oraz kortów tenisowych. 

Kupno domu

Budynek został sprzedany za 20 milionów euro (prawie 90 milionów złotych). Kupcem okazał się pewien anonimowy biznesmen nze Sri lanki. Na razie nowy właściciel zapłacił jedynie 10% zaliczki. Ma dwa miesiące na uzupełnienie pozostałej kwoty.

Okolica domu malarza jest wyceniania na wysoką kwotę. Dlaczego osiedlają się tutaj jedynie zamożni ludzie. W pobliżu mieszkali między innymi: Winston Churchill, projektanci mody Yves Saint Laurent i Christian Dior, aktorka Catherine Deneuve i piosenkarka Édith Piaf. 

Źródło: DailyMail.co.uk

Więcej o: