Sting sprzedał swój dwupoziomowy apartament w Nowym Jorku za 50 milionów dolarów

50 milionów dolarów - tyle wyniosła ostateczna cena za dwupoziomowy apartament Stinga w Nowym Jorku. Muzyk próbował sprzedać posiadłość od 5 miesięcy. Zobaczcie jak mieszkał.

Sting wraz ze wraz ze swoją małżonką i jednocześnie producentką - Trudie Styler - usiłowali sprzedać posiadłość przy 15 Central Park West od prawie pół roku. Cena wywoławcza wynosiła 58 milionów dolarów, ale jak informuje gazeta New York Post ostatecznie spadła do 50 milionów. Według informatorów brukowca kupcem została osoba z zagranicy, lecz na razie pozostaje anonimowa. 

Inwestycje Stinga

Sting inwestuje w nieruchomości od dawna. Małżeństwo posiada także dwa luksusowe domy w Londynie oraz posiadłość w Malibu, którą podnajmują pod swoją nieobecność za 200 tysięcy dolarów. 

Choć apartament został sprzedany poniżej oczekiwań to piosenkarz i tak zarobił na nim krocie. Lokal został kupiony przez piosenkarza w 2008 roku za zaledwie 28 milionów dolarów. 

Jeden z najdroższych adresów na Manhattanie

Unikatowy budynek panoramy Manhattanu został zaprojektowany przez pracownię Roberta Sterna. Koszt budowy całego budynku wyniósł w 2008 roku 950 milionów dolarów (przekładając tę kwotę na dzisiejszą wartość pieniądza, suma powiększyłaby się do 1,1 miliarda dolarów).

Jak mieszkał Sting?

Na 500 metrach kwadratowych mieszczą się cztery sypialnie, cztery łazienki (w tym dwa pokoje kąpielowe), gabinet oraz duży taras z widokiem na Central Park. Panele oraz drewniane schody łączące poszczególne kondygnacje zaprojektował włoski artysta - Piero Fornasetti. Nie mogło oczywiście zabraknąć jasnej, otwartej kuchni oraz dużego salonu z kominkiem. Za projekt wnętrza odpowiadała pracownia Lee F. Mindel.

Źródło: Variety.com