Znany restaurator oraz osobowość telewizyjna - Gordon Ramsay - kupił budynek banku

Znany z ciętego języka restaurator oraz osobowość telewizyjna - Gordon Ramsay - kupił lokal należący wcześniej do angielskiego banku. To jego kolejny zakup w regionie Kornwalii.

Wspomniany lokal należał wcześniej do banku Lloyds. Oddział został zamknięty w 2015 roku, a nieruchomość została sprzedana w ubiegłym roku za 785 tysięcy funtów. Restaurator kupił oddział za 1,96 miliona funtów (około 9,5 miliona złotych).

Nieruchomość komercyjna?

Gordon Ramsay ma pozwolenie na przekształcenie lokalu na w komercyjną nieruchomość wraz z dwupoziomowym mieszkaniem. Jak można przeczytać w brytyjskiej prasie to już kolejny zakup restauratora w Kornwalii. Wcześniej nabył już dom za 4 miliony funtów (niemal 20 milionów złotych). Łącznie na nieruchomości w rejonie Kornwalii Gordon Ramsay przeznaczył niemal 10 milionów funtów (48 milionów złotych). Region ten jest uznawany za wakacyjną mekkę Brytyjczyków.  

Była siedziba banku LloydsByła siedziba banku Lloyds swns.com

Gordon Ramsay jest uznanym kucharzem i restauratorem. Sławę przyniosły mu takie programy jak Ku... jak kucharz czy Hell's Kitchen. Jest autorem wielu książek. Według dwutygodnika Forbes jest najlepiej zarabiającym szefem kuchni na świecie. 

Źródło: dailymail.co.uk

Więcej o: