Zbudowany w 45 dni - najmniejszy, niskoenergetyczny dom w Polsce

45 dni trwał montaż pokazowego domu w systemie niskoenergetycznym. Budynek posiada 50 metrów kwadratowych i mógłby się stać idealnym miejscem dla małej rodziny marzącej o domu na własnej działce.

Model prezentuje wykorzystanie technologii modułowej o konstrukcji stalowej wraz z rozwiązaniami rekomendowanymi dla budownictwa energooszczędnego.

Zbudowany w 45 dni

6 dni przygotowywano stalową konstrukcję, która następnie przez 20 dni była wyposażana w pełną instalacje wodnokanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną.

Na tym etapie cały szkielet został również obudowany ścianami w systemie RIGIPS i warstwami płyt izolacyjnych z wełny mineralnej szklanej ISOVER, styropianu i poliuretanu.

Był to również czas gdy montowano system grzewczy oraz robiono wykończenie podłóg i sufitów. Składanie domu na miejscu oraz wszystkie prace wykończeniowe trwały łącznie 19 dni. W tym czasie łączono ściany, podłączano instalacje oraz montowano rekuperator. Nie trzeba dodawać, że pierwszy etap można jednocześnie wykorzystać na przygotowanie płyty fundamentowej, na której następnie został posadzony budynek. Całość trwała dokładnie 45 dni! 

Dom kostka

Dom ma minimalistyczną bryłę o płaskim dachu, lecz jego wykończenie korzysta z różnych materiałów, by jak najpełniej zaprezentować gamę możliwości wykończenia. Na elewacji zastosowano drewno, tynk, płytę włókno-cementową oraz blachę płaską, a także ażurowe połączenia drewna i blachy. 

Po wybudowaniu dom otrzymał certyfikat MULTICOMFORT Saint-Gobain przyznawany realizacjom niskoenergetycznym dbającym o zapewnienie komfortów istotnych dla zdrowia i samopoczucia.

Źródło: saint-gobain.pl

Więcej o: