Zmienili stary magazyn w nowoczesne wnętrze. Najpiękniejszy dom Australii z 2015 roku na sprzedaż

Australia zmaga się od wielu lat z rosnącymi cenami nieruchomości, zwłaszcza w Sydney. Ale są oferty, które pomimo swojej ceny z pewnością znajdą kupca. To jedna z nich. Dom marzenie!

Wielu młodych Australijczyków narzeka na to, że nawet małe mieszkanie kosztuje pół miliona dolarów. Powyższe ogłoszenie nie powinno ich w ogóle interesować. Budynek z oferty kosztuje sporo powyżej średniej, za to jak wygląda. 

Dom nagrodzony za doskonałość

Budynek został zaprojektowany przez pracownie Brenchley Architects, a został wykonany przez Pivotal Constructions. Całość została nagrodzona w 2015 rok przez komisję jednego z najlepszych konkursów w kraju. 

Nagrodę "Doskonałości" budynek otrzymał w konkursie Master Builders Association’s Award. I gdy spogląda się na wnętrza nie ma się co dziwić. 

Niezwykły dom w Sydney

Dom znajduje się w Sydney, a dokładniej w dzielnicy Annandale. Niedaleko centrum. Dokładny adres to 43 Johnston Lane. Budynek znajduje się przy niepozornej ślepej uliczce.

W domu wcześniej znajdowało się studio artysty Freda Cressa, którego prace nadal zdobią ściany domu.

Wyjątkowe wnętrze

Dom wykończony jest w typowym dla loftów stylu postindustrialnym. Pełno w nim wyszlifowanych podłóg, metalowych stempli podtrzymujących dach czy cegły konstrukcyjnej na ścianach.

Pomimo tego wykończenia, budynek posiada dużo okien i dzięki temu jest pełen światła. 

Słońce przechodzi przez dach i kaskadowo wypełnia całe wnętrze. Budynek nie posiada okien w ścianach co zwiększa uczucie prywatności. Ponadto powierzchnia mieszkalna jest ogromna jak na tą część miasta - centrum. 

- mówił Damien West z agencji nieruchomości West of McGrath Newtown dla WILLIAMS MEDIA. 

Dawny magazyn 

Dawniej w tym miejscu znajdował się magazyn, który został przebudowany na luksusowy dom. Na terenie dawnego składu zmieściły się 4 sypialnie, 4 łazienki oraz piękny taras umożliwiający spokojny odpoczynek. 

Wnętrze domu przy 43 Johnston Lane SydneyWnętrze domu przy 43 Johnston Lane Sydney zdjęcie ofertowe / luxurylist.com.au

Co najbardziej zaskakujące, budynek posiada otwarty plan i wysokie sufity, a ponadto 4 garaże na AŻ 4 auta. Co jest nie lada wyczynem biorąc pod uwagę średnią szerokość okolicznych domów. 

Dom został wyceniony na 4 miliony dolarów, czyli prawie 11 milionów złotych. 

Źródło: luxurylist.com.au

Więcej o: