Rezydencja z filmu "Ojciec Chrzestny" jest do kupienia za niecałe 4 miliony dolarów

Wszyscy fani obrazu Francisa Forda Coppoli znają piękną posiadłość Michaela Corleone. Teraz mogą ją kupić za "stosunkowo" nieduże pieniądze. Jest to zdecydowanie "oferta nie do odrzucenia".

Film "Ojciec Chrzestny II" otrzymał Oskara za scenografię (oraz pięć innych statuetek). Żelaznym punktem tej kreacji była niezwykła posiadłość zwana "Fleur Du Lac", która odgrywała rolę domu Michaela Corleone. 

Rezydencja "Fleur Du Lac"

Willa została zbudowana dla przedsiębiorcy i milionera Henry'ego Kaisera w 1938 roku. Rezydencja "Fleur Du Lac" jest jedynie częścią całego założenia. Całość znajduje się nad brzegiem jeziora Tahoe położonego na granicy stanów Nevada i Kalifornia.

Henry Kaiser był przedsiębiorcą posiadającym stocznie oraz huty aluminium. Jego przedsiębiorstwa pomagały budować tamę Hoovera. Z kolei jego stocznia - Kaiser Shipyards - budowała statki typu Liberty, które wsławiły się przewożąc liczne towary przez Atlantyk w czasach II wojny światowej. 

Dom dona Corleone

Dom został wybrany na miejsce kręcenia drugiej części filmu "Ojciec Chrzestny". To własnie w nim dzieje się wiele kluczowych scen, takich jak zlecenie zabójstwa Fredo bądź pierwsza komunia syna dona.

Rezydencja 'Fleur Du LacęRezydencja 'Fleur Du Lacę zdjęcie ofertowe / sothebysrealty.com

Budynek od czasów kręcenia filmu (lata 70-te) został gruntowanie przebudowany i unowocześniony. Pomimo tego, nadal z łatwością można rozpoznać kluczowe elementy znane z kultowego filmu. 

Sprzedaż nieruchomości

Dom wystawiony na sprzedaż to tzw. Rezydencja 13. Budynek posiada ponad 340 metrów powierzchni i trzy sypialnie (główna z dużym oknem z widokiem na jezioro) cztery łazienki, kuchnię, jadalnie, salon z kominkiem oraz bibliotekę. 

Rezydencja 'Fleur Du Lac'Rezydencja 'Fleur Du Lac' zdjęcie ofertowe / sothebysrealty.com

Za rezydencję należy zapłacić dokładnie 3,747 miliona dolarów czyli około 13 milionów złotych. Ponadto, właściciel budynku będzie mógł korzystać z całej infrastruktury ośrodka czyli kortów tenisowych, basenu, siłowni oraz przystani. 

Źródło: sothebysrealty.com