Fotowoltaika jak szafa na wymiar - nowe rozwiązanie IKEA

Ikea - firma znana głównie z produkcji mebli w zeszłym roku informowała, że na Polski rynek wprowadzi szybki i łatwy w montażu system fotowoltaiczny. Od kilku dni system jest dostępny we wszystkich sklepach a wstępny kosztorys można zrobić przez internet.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że fotowoltaika jest ekologicznym źródłem energii. Jej wadą jest natomiast względnie skomplikowana budowa i serwis oraz koszty jakie trzeba ponieść podczas instalacji. Firma IKEA dostrzegła potencjał istniejący w tej branży i postanowiła usunąć chociaż jedną z jej wad.

Panele słoneczne jak szafa

Ikea postanowiła stworzyć system, który redukuje do minimum zaangażowanie klienta w proces montażu i używania paneli solarnych. Energia Słoneczna dla Domu ma być przystępnym cenowo rozwiązaniem, dzięki któremu niemal każdy właściciel domu będzie mógł posiadać własne źródło czystej i taniej energii na dachu.

Od lat staramy się przybliżać naszym klientom ideę zrównoważonego życia i oszczędzania zasobów naturalnych. Dbamy o to, aby proekologiczne rozwiązania z oferty IKEA były proste w obsłudze i za sprawą niskiej ceny – dostępne dla wielu osób. Podobne wyzwanie postawiliśmy sobie w kwestii fotowoltaiki. Oferta IKEA. Energia Słoneczna dla Domu to nieskomplikowana procedura zakupu, wsparcie na każdym etapie procesu i duża konkurencyjność cenowa.

- tłumaczy Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail.

Zostań prosumentemZostań prosumentem materiały prasowe / IKEA

Od konsumenta do prosumenta

Dzięki inwestycji w panele fotowoltaiczne z konsumenta stajemy się prosumentami. Bo nie tylko wykorzystujemy energię elektryczną, ale również odpowiadamy za jej produkcję. Za technologię oraz wsparcie techniczne odpowiada firma GEO Solar. W jej kompetencjach leży przygotowanie indywidualnej oferty dla klienta, sprzedaż i montaż rozwiązania, wsparcie w podłączeniu do sieci energetycznej oraz monitoring i serwis gwarancyjny instalacji. Wstępną kalkulację kosztów można przeprowadzić na stronie internetowej ze specjalnym kalkulatorem

Zielona energia z twojego dachu

Według ekspertów IKEI średnie nasłonecznienie metra kwadratowego w Polsce wynosi 1000 kWh. Oszczędności jakie można uzyskać robią wrażenie zwłaszcza gdy spojrzy się na wydatki związane z elektrycznością w dłuższej perspektywie. Dla IKEA może być to strzał w dziesiątkę, ponieważ jak mówią badania 26% Polaków myśli nad montażem systemu OZE (Odnawialne Źródła Energii). A nowy system dostępny w sklepach ma być łatwy i prosty w zakupie. 

Więcej o: