Zamieszkaj w wieży za 2 miliony funtów

Niewiele osób chciałoby zamieszkać w mauzoleum. Ale, co innego w wieży, która koniec końców niczyim grobem nie została. A do tego z jej okien rozpościera się widok na park narodowy.

40 wykwalifikowanych robotników przez 5 lat budowało wieże by budynek ukończyć w 1879 roku. Wieża zaprojektowana jako mauzoleum dla sędziego Andrew Petersona ma 65 metrów wysokości oraz 14 pięter, które każde z nich jest oddzielnym pomieszczeniem. By dostać się na samą górę należy pokonać 330 schodów, w budynku co oczywiste brakuje windy. 

Widok na park narodowy

Budynek Sway Tower znajduje się w Lymington, w Hampshire. Z okien wieży rozpościera się piękny widok okoliczne miasteczka, park narodowy New Forest oraz wyspę Wight. W początkowym projekcie wieża Sway Tower miała posiadać również latarnię, lecz zrezygnowano z niej w obawie przed myleniem statków przepływających w odległym o parę kilometrów kanale La Manche. 

Widok z ostatniego piętra Sway TowerWidok z ostatniego piętra Sway Tower John D Wood & Co

Betonowa wieża

Elementem wyróżniającym posiadłość o tej wysokości jest z pewnością fakt, iż budynek stanąłem bez pomocy metalowego wypełnienia. Nie jest więc to typowa konstrukcja wsparta żelbetem. W całości została wzniesiona przy pomocy betonu portlandzkiego, jedynie framugi okien są metalowe, ale nie ma to dużego wpływu na nośność budynku.

Cena

Za Sway Tower należy zapłacić 2 miliony funtów (czyli około 10 milionów złotych). W tej cenie kupiec otrzyma 14 pomieszczeń. W tym: 4 luksusowe sypialnie, oranżerię, kryty basen, duży garaż oraz kort tenisowy. Za transakcję odpowiada biuro John D. Wood & Co. 

Więcej o: