Demi Moore sprzedała swój apartament w Nowym Jorku za 45 milionów dolarów

Demi Moore - aktorka znana z filmów Uwierz w ducha oraz G.I.Jane po ponad dwóch latach sprzedała swój trzypiętrowy penthouse. Za kwotę o połowę niższą niż pierwotnie zakładała.

Właścicielem apartamentu w San Remo na Manchattanie aktorka została w 1990 roku (wraz z ówczesnym mężem Brucem Willisem), zapłaciła za penthouse 7 milionów dolarów. Widok z okien rozpościera się na Central Park. 

Ten apartament jest zbyt wspaniały by żyć w nim w pełnym wymiarze godzin

- powiedziała aktorka dla gazety The New York Times. 

Aktorka szukała klienta na apartament ponad dwa lata. Pierwotnie był wystawiony w 2015 roku za kwotę 75 milionów dolarów. Cena okazała się za duża i żaden klient nie zdecydował się na kupno. Po namowach Adama Modlina, brokera gwiazd odpowiedzialnego za sprzedaż, obniżyła cenę do 59 milionów dolarów. Ale i to nie pomogło. Dopiero obniżka do 45 milionów dolarów, poskutkowała i apartament znalazł nabywcę. 

Apartament łącznie posiada 17 pomieszczeń rozplanowanych na 650 metrach kwadratowych na trzech piętrach. W śród pomieszczeń można wyszczególnić 6 sypialni, 6 łazienek, ogromny i otwarty salon z kominkiem, pokój zabaw oraz kuchnię z widokiem na most George'a Washingtona. Z większości okien rozpościera się widok na Central Park. 

Budynek powstał w 1936 roku i od samego początku przyciągał sławnych i bogatych mieszkańców. W budynku swoje nieruchomości posiadają między innymi: golfista Tiger Woods, reżyser Steven Spielberg, aktorzy Dustin Hoffman, Steve Martin oraz Bruce Willis.  

Źródło: Variety

Więcej o: