Średnie ceny mieszkań w Warszawie - KWIECIEŃ

Przedstawiamy średnie ceny w Warszawie dla mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego.

W najpopularniejszych dzielnicach Warszawy takich jak Mokotów czy Białołęka ceny lekko wzrosły w stosunku do poprzedniego miesiąca. Lecz można je uznać za stabilne.

Gdzie najdrożej  - rynek wtórny

Najwyższe ceny na rynku wtórnym można znaleźć oczywiście w Centrum. W dzielnicy Śródmieście średnia cena metra kwadratowego wynosi ponad 12 tysięcy złotych. Zanotowano wzrost o około 300 złotych za metr kwadratowy. 

Na drugim miejscu znajduje się Żoliborz z ceną ponad 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Jest to zauważalny wzrost, który wynika z małej dostępności lokali w tej dzielnicy. 

Najtaniej za metr w Warszawie - rynek wtórny

Najmniej zapłacimy za mieszkanie z rynku wtórnego na Białołęce. Ta dzielnica przoduje pod kątem niskiej ceny, która obecnie wynosi 5925 złotych za metr kwadratowy. Jest to spadek o 200 złotych z metra w stosunku do lutego bieżącego roku. 

Na drugim miejscu pod kątem niskiej ceny znajduje się Warszawa-Wesoła, a tuż za nią klasyfikuje się Warszawa-Wawer. Za metr mieszkania w tej pierwszej przyjdzie nam zapłacić obecnie około 6100 złotych. Jest to cena stabilna i utrzymująca się w tej dzielnicy od 2014 roku. 

Tabela średnich cen mieszkań - rynek wtórny i pierwotnyTabela średnich cen mieszkań - rynek wtórny i pierwotny Domiporta.pl

 Najdrożej - Śródmieście - rynek pierwotny

Jeżeli chodzi o rynek pierwotny, nie ma żadnych przetasowań. Nadal na pierwszym miejscu z wynikiem niemal 12 tysięcy złotych za metr znajduje się Śródmieście. Od początku roku zanotowano wzrost ceny za metr o około 400 złotych. Natomiast ilość lokali pozostaje na zbliżonym poziomie. 

Na drugim miejscu Ochota z wynikiem 9100 złotych za metr kwadratowy. Cena jak i ilość ofert znajduje się na tym samym poziomie od połowy zeszłego roku. Nieco ciekawiej jest na trzeciej pozycji. Mokotów plasuje się na trzecim miejscu z ceną osiągającą 8492 złotych za metr kwadratowy. Jest to spadek o 200 złotych za metr w stosunku do początku roku. Może to wynikać z nowych inwestycji oddanych w pierwszym kwartale do użytku. 

Najtaniej na rynku pierwotnym - Warszawa

Najtańszą dzielnicą na rynku pierwotnym jest zdecydowanie Białołęka oraz Rembertów. W obu przypadkach cena oscyluje w granicach 5800-6000 złotych za metr. Na trzecim miejscu jest Warszawa-Wesoła z wynikiem 6294 złotych za metr.  

Ceny pochodzą z danych serwisu Domiporta.pl

Więcej o: