Wyniki finansowe Warimpex za rok 2016. Więcej inwestycji w Polsce

W 2016 r. spółka Warimpex Finanz - und Beteiligungs AG wyraźnie poprawiła swój wynik finansowy, osiągając 22,9 mln euro zysku. Zmiana ta jest efektem poprawy sytuacji na rynku rosyjskim, a tym samym kursu rubla oraz dobrych wyników z działalności operacyjnej.

Po dniu bilansowym Warimpex podpisał umowę sprzedaży części hoteli ze swojego portfolio na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited (U City). Transakcja dotyczy ośmiu hoteli stanowiących ok. 50% całego majątku nieruchomościowego Warimpexu, o wartości nieruchomości w wys. ok. 180 mln euro. 

Pomyślne transakcje

Od 2015 r. rynki transakcyjne w regionie Europy Środkowej i Wschodniej  ponownie zyskały na atrakcyjności. W 2016 r. Warimpex wykorzystał ten pozytywny okres nie tylko na sprzedaż portfolio na rzecz U City, lecz także na sprzedaż innych nieruchomości. W czerwcu firma sprzedała połowę udziałów w biurowcu Parkur Tower w Warszawie partnerowi joint venture, a w październiku sprzedany został biurowiec Dioszegi w Budapeszcie. 

Franz Jurkowitsch - prezes WarimpexFranz Jurkowitsch - prezes Warimpex materiały prasowe / Warimpex

Naszą przyszłość w dalszym ciągu widzimy w realizacji projektów hotelowych i biurowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Będziemy także w przyszłości koncentrować się na rynkach w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Rosji, Niemczech i we Francji.

- mówi Franz Jurkowitsch, Prezes Warimpex. 

Realizacja bieżących projektów deweloperskich w Polsce, Rosji i na Węgrzech

W sektorze deweloperskim Warimpex koncentruje się w tej chwili na rynku polskim. W kwietniu 2016 r. wydane zostało pozwolenie na budowę dla obiektu Ogrodowa Office – biurowca w Łodzi o powierzchni 26 000 m². Pierwsza łopata została wbita w grudniu. W tej chwili trwają negocjacje dotyczące wynajmu. Drugie pozwolenie na budowę Warimpex otrzymał w lipcu 2016 r. dla budynku Mogilska Office w Krakowie o powierzchni 12 000 m². Obecnie spółka negocjuje z kluczowym najemcą, a prace budowlane mają  rozpocząć się niebawem. Również w Krakowie postępują prace projektowe nad kolejnym obiektem biurowym. Obok hotelu Chopin ma powstać biurowiec o powierzchni 21 000 m².