Kotary i rolety od HoleRoll - nowe spojrzenie na zaciemnienie

Rolety w całej gamie kolorów już parę lat temu opanowały wnętrza w mieszkaniach i domach Polaków. Rozwiązanie tanie i proste, a jednocześnie skuteczne. To klucz do sukcesu tego sposobu zasłaniania okien. Ale każdą rzecz można jeszcze poprawić!

Rolety pomimo niewielkiej wartości dekoracyjnej we wnętrzu ma swoje niezaprzeczalne atuty. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim nieprzepuszczalność światła (najlepiej się sprawdzają rolety o większej gramaturze). To właśnie dzięki temu, nawet w jasny dzień można zaciemnić pomieszczenie w szybki sposób. Nie bez znaczenia jest również prostota montażu i używania. Natomiast mini-rolety można łączyć z innymi systemami zasłaniania okien, ponieważ są one na stałe przytwierdzone do samej ramy okiennej.

Rolety na dzień

Na ciekawy pomysł stosowania rolet wpadła ukraińska firma HoleRoll. Ich rolety oraz kotary mają wycięty wzór największych miast na świecie. Między innymi Nowego Jorku i Londynu. Światło słoneczne wpadające do wnętrza poprzez wycięty wzór powoduje iż roleta przypomina rozświetlone nocą metropolie. Specjalnie spreparowany materiał nie przepuszcza niemal zupełnie światła słonecznego i zatrzymuje 99%  promieni UV.

Rolety mogą mieć różne wzoryRolety mogą mieć różne wzory Elina Aalto

Zaciemnić pokój roletami

Z rolet tego typu mogą korzystać wszystkie osoby, które potrzebują ograniczonego dostępu światła do wnętrza. Idealnie nadają się do montażu w pokojach kinowych bądź u osób lubiących grać w gry komputerowe. Jest to również idealne rozwiązanie do stosowania w pomieszczeniach biurowych i lokalach usługowych, w których wnętrzach w ciągu dnia musi się odbywać normalna praca. 

Źródło: boredpanda.com