Zobaczcie jak wygląda najbardziej komfortowy apartament w Polsce według The New York Times

Dziennikarz amerykańskiego wydania The New York Times - Kevin Brass - w dziale nieruchomości niespodziewanie opisał nieruchomość znajdującą się w Gdańsku jako najbardziej atrakcyjną. Zobaczmy ją!

Wbrew pozorom bardzo rzadko można przeczytać na temat Polski w liczących się dziennikach takich jak The New York Times bądź The Guardian. W gazecie NYT, w dziale nieruchomości jest cykl House Hunting, w którym dziennikarze opisują najciekawsze oferty z całego świata. Tym razem trafiło na Polskę. 

Najlepsze Trójmiasto

Wbrew statystykom, najbardziej ekskluzywnym apartamentem okazał się penthouse w inwestycji Baltic Sea w Gdyni. Lokal znajduje się na ostatnim - 31 piętrze inwestycji. Baltic Sea to jeden z najwyższych budynków w całej Polsce.

Jak pisze Kevin Brass, Gdynia jest coraz popularniejszym miejscem na szlaku turystycznym. W samym budynku, dla lokatorów znajduje się taras widokowy oraz miejsce, w którym można się spotykać.

Widok na Baltic SeaWidok na Baltic Sea Piotr Krajewski / poland-sothebysrealty.pl

Lokal ma 380 metrów kwadratowych powierzchni i znajdują się w nim dwie sypialnie oraz dwie łazienki oraz ubikacja. Ponadto znajdują się tutaj dwa tarasy z widokiem na Bałtyk a do lokalu prowadzi prywatna winda.  

Penthouse w Gdyni

Jako duży atut dziennikarz wskazuje położenie lokalu. Z widokiem na morze oraz przy jednej z głównych ulic miasta - Kościuszki. Według Mikołaja Bacy - dyrektora regionalnego Keller Williams Poland, do najczęstszych klientów tej inwestycji należą osoby z Niemiec i Ukrainy.

Lokal kosztuje 16 milionów złotych