Marzy się Wam siedmiopiętrowy dom? To coś dla Was - latarnia morska na sprzedaż

Marzyliście by mieszkać w latarni morskiej, ale nie wyobrażacie sobie życia na odludziu? Oto idealna oferta dla Was. Burnham High Lighthouse znajduje się bowiem w samym centrum Burnham.

To nie jest pierwsza oferta na wyspach, kiedy można kupić dom w latarni morskiej. Ale to pierwsza taka oferta, kiedy budynek znajduje się w centrum miasta, a nie na jego obrzeżach. 

 

Budynek z historią

Latarnia morska jest zabytkiem drugiego stopnia na liście Zabytków Anglii. 30 metrowy budynek został zaprojektowany i wybudowany przez Josepha Nelsona z firmy Trinity House w 1830 roku. Głównym źródłem światła była wówczas lampa zasilana parafiną.

Praca latarni została w pełni zautomatyzowana w 1920 roku. Osiemdziesiąt lat później latarnia przestała pełnić swoją funkcję i została wykupiona przez rodzinę Rothschild. Ta sprzedała posiadłość na aukcji w 1996 roku, a kupcem został Patrick O'Hagan.

Burnham High Lighthouse Tower

Budynek latarni morskiej Burnham High Lighthouse Tower w odróżnieniu od większości tego typu nieruchomości, posiadłość jest zlokalizowana w centrum miasta. To znacząco podnosi wartość posiadłości.

Widok z latarni morskiejWidok z latarni morskiej zdjęcie ofertowe / onthemarket.com

Latarnia posiada 3 sypialnie położone na półpiętrach klatce schodowej. Na szczycie znajduje się główna sypialnia. Cena za tą wspaniałą posiadłość wynosi obecnie 525 tysięcy funtów, czyli około 2,5 miliona złotych. 

Źródło: onthemarket.com

Więcej o: