Chcesz posiadłość z 800-letnią historią? Teraz to możliwe - zamek Fonmon wystawiony na sprzedaż

Niektórzy z Nas nie wyobrażają sobie zamieszkać w budynku, który ma więcej jak dziesięć lat. Omijają ich takie perełki jak wystawiony własnie na sprzedaż zamek Fonmon. Jego historia sięga XII wieku.

Warownia jest położona wśród zielonych pagórków Walii, a jednocześnie znajduje się blisko lotniska w Cardiff. Oferta jest skierowana do inwestorów jak i dla przyszłych właścicieli. 

 Zamek Fonmon

Zamek to dawna ufortyfikowana forteca zbudowana w XII wieku. Budynek został przebudowany w XVI wieku, lecz nie utracił swoich walorów historycznych. Posiadłość jest wpisana w Listed building, czyli w spisie zabytków Wielkiej Brytanii. 

Posiadłość została wybudowana dla Oliviera St. John, który brał udział w podbojach Walii. Zamek należał do rodziny Oliviera aż do XVII wieku. Następnie kupił ją pułkownik Philip Jones. W XX wieku został gruntowanie wyremontowany, a od 20 lat można go zwiedzać w określone dni.

Oferta sprzedaży

Cała zabudowa posiada 8 budynków. Sam zamek posiada 1200 metrów kwadratowych powierzchni, otoczony jest w całości 2 metrowym murem. Całość uzupełnia wieża zbudowana w XVII wieku. Zamek Fonmon posiada także podziemia, w których można przechowywać zapasy żywności oraz wino. 

Zamek FonmonZamek Fonmon zdjęcia ofertowe / rightmove.co.uk

Całość jest położona na 383 hektarach ziemi, na której znajdują się pola uprawne, las do polowań, sad owocowy oraz stajnie. Budynek jest udostępniony do zwiedzania, a ponadto najbardziej reprezentacyjne sale można wykorzystać w formie najmu.

Zamek FonmonZamek Fonmon zdjęcie ofertowe / righmove.co.uk

Zamek Fonmon został wystawiony na sprzedaż za 11,5 miliona funtów, czyli około 56 milionów złotych. Transakcją na rynku międzynarodowym zajmuje się agencja nieruchomościowa Savills z siedzibą w Londynie. 

Źródło: rightmove.co.uk

Więcej o: