Kup zamek, w którym kręcono Doktora Who - oferta w sam raz dla inwestorów

Zabudowania pałacowe na Wyspach są poważane specjalną estymą. Ich kupno często wiąże się z wielomilionową płatnością oraz ograniczeniami. Tym razem oferta jest bardzo okazyjna. Milion funtów i pałac jest Wasz!

Zamek Penllyn to znajdująca się na zachodzie Anglii piękna rezydencja. W przeciwieństwie do większości zamków w tym kraju, nie jest udostępniony do zwiedzania, więc przyszli właściciele będą mogli liczyć na spokój. 

Zamek Penllyn

Budynek pierwotnie w tym miejscu został wybudowany w 1135 roku, lecz do dzisiejszych czasów się nie zachował. Na jego miejsce w XVIII wieku został wybudowany niewielki pałac w stylu normandzkim.

Pałac znajduje się w połowie drogi między Cardiff, a Swansea - niedaleko miasta Cowbridge. Wnętrze budynku można było zobaczyć w nagrywanym na zlecenie telewizji BBC serialu Doktor Who. 

Pałac w stylu normandzkim

Zamek Penllyn jest ozdobą okolicznych terenów i może pełnić funkcję luksusowego hotelu bądź centrum konferencyjnego. Wszystko zależy od przyszłego inwestora. Posiadłość zajmuje prawie 30 hektarów ziemi, a sama rezydencja dysponuje powierzchnią niemal 850 metrów kwadratowych.  

Zamek PenllynZamek Penllyn zdjęcie ofertowe / rightmove.co.uk

Zamek dysponuje przestronnymi 8 sypialniami oraz 3 łazienkami. Posiadłość dysponuje również ogrodem oraz budynkami gospodarczymi. Wnętrze urządzone jest w stylu tudorskim i co ważne, stan jest bardzo dobry. 

Oferta dla inwestorów

Kupnem zamku Penllyn powinni być zainteresowani zwłaszcza inwestorzy. Zamek oferuje niezwykłą okazję do prowadzenia hotelu bądź centrum konferencyjnego. Cena jak na angielskie warunki jest wyjątkowo atrakcyjna. 

Cena za zamek Penllyn oraz 30 hektarową działkę wynosi jedynie milion funtów czyli około 4,8 miliona złotych. 

Źródło: rightmove.co.uk