Zamieszkaj w spokoju na końcu świata - wyspa z domami do kupienia za niecały milion złotych

Wyspa, o której mowa to Pickersgill Premises zwana również Burdens Point. Spacer wzdłuż zatoki, w której się znajduje została nazwa przez radio CBC "najpiękniejszym na świecie".

Kupienie wyspy w Polsce graniczy z cudem, na szczęście istnieją oferty z innych krajów, a ta jest wyjątkowa. Nie tylko pod kątem atrakcyjności, ale i ceny. 

Wyspa w Kanadzie

Ta niesamowita wyspa znajduje się w jednej z prowincji Kanady - Nowej Funlandii i Labradoru. A dokładnie w okolicy miasta Salvage, znajduje się wyspa zwana Pickersgill Premises. Jest wystawiona na sprzedaż, a cena zaskakuje!

Obecny właściciel życzy sobie za wyspę oraz znajdujące się na niej budynki zaledwie 350 tysięcy dolarów kanadyjskich, czyli około miliona złotych. To kwota na lokalne warunki bardzo atrakcyjne, a nawet biorąc pod uwagę polskie zarobki wydaje się być rozsądnym zakupem. 

Ciekawa historia

Oba domy zostały wybudowane w latach 1912-1914 roku, a zamieszkiwały je dwie rodziny - Burden i Dunn. Sąsiedzi zajmowali się głównie połowem dorsza. Niestety, w połowie lat 60-tych ubiegłego wieku miejscowa powódź zniszczyła most łączący wyspę z resztą miasta. Skutkiem czego, większość mieszkańców przeniosła się do miasteczka. 

Oferta wysp Pickersgill PremisesOferta wysp Pickersgill Premises zdjęcia ofertowe / circaoldhouses.com

Posiadłość posiada łącznie jedną łazienkę oraz 7 sypialni. Oprócz domów na wyspie znajdują się jeszcze zabudowania gospodarcze oraz cmentarz, na którym są pochowani dotychczasowi mieszkańcy wyspy. 

Jak informuje agencja prowadząca tą ofertę - CIRCA - wyspa może stać się idealnym domem letniskowym bądź idealnym miejscem pod farmę agroturystyczną.

Źródło: circaoldhouses.com

Więcej o: