Dom widoczny jedynie od strony rzeki wystawiony na sprzedaż - cena zrywa czapkę z głowy

Jeden z ikonicznych domów w niewielkiej turystycznej wsi Wielkiej Brytanii - Kingswear. Położona niedaleko Dartmouth jest turystycznym zagłębiem południowej części Anglii.

Niewielka osada położona na południu Anglii korzysta z sąsiedztwa jednego z najbardziej urokliwych potoków na Wyspach czyli rzeki Dart. 

Willa widoczna jedynie z rzeki

Wykonany w kamieniu i położony na skalnym wybrzeżu dom jest widoczny jedynie od strony rzeki, w zasadzie zatoki. Znajduje się tuż przy ujściu rzeki do morza.

Dom przez okolicznych mieszkańców jest nazywany "the hidden gem" czyli ukryty klejnot i faktycznie tak jest. Posiadłość posiada wejście od strony ulicy, natomiast najlepiej prezentuje się od strony rzeki gdzie znajduje się przystań. 

Luksusowa willa

Posiadłość posiada 4 luksusowo wyposażone sypialnie oraz wspaniale wyposażone salon, jadalnie oraz kuchnię. Ponadto główna sypialnia jest wyposażona w łazienkę oraz balkon z widokiem na rzekę. 

Cała posiadłość ma 4 tarasy z przepięknym widokiem oraz ogrody otoczone murem. Na terenie willi znajduje się specjalna przystań do cumowania łodzi i żaglówek czyniąc z posiadłości idealne miejsce dla fanów sportów wodnych.

Klimat

Wioska Kingswear to historyczne miejsce, które od wielu stuleci korzysta ze swojego geograficznego położenia. We wsi znajduje się stacja kolejki parowej Dartmouth - Paignton oraz przystań promowa. 

Posiadłość nad rzeką Dirt, zwany jako 'the hidden gem'Posiadłość nad rzeką Dirt, zwany jako 'the hidden gem' zdjęcie ofertowe / savillis.com

Miejscowość jest wysunięta daleko na południe co skutkuje klimatem dużo łagodniejszym niż w pozostałej części kraju.

Cena ofertowa za tą niezwykłą posiadłość wynosi jedynie 2,5 miliona funtów, czyli około 12 milionów złotych. 

Źródło: Savillis.com