Nie lubisz mieć sąsiadów? Kup starą warownię otoczoną fosą za prawie 24 miliony złotych

Zamek Caverswall jest wyjątkową nieruchomością, nawet jak na angielskie standardy budynków historycznych. Przede wszystkim, cała nieruchomość jest prywatna - nie można jej zwiedzać.

Nieruchomość znajduje się na obrzeżach miasteczka Hanley znajdującego się w centrum Anglii. Zamek jest datowany na XIII wiek, lecz w ostatnich latach został odrestaurowany. 

Prywatny zamek

Warownie takie jak zamek Caverswall są zazwyczaj udostępnione dla zwiedzających. Jednak ten budynek jest całkowicie prywatną posesją, na której teren wstęp mają jedynie właściciele.

Zamek Caverswall jest warownią i w pełni zasługuje na ten tytuł. Budynek jest oblany ze wszystkich stron wodą, tworzącą fosę. Ponadto, cała działka zajmuje 8 hektarów. Budynek jest wyposażony również w głębokie lochy, które obecnie mogą pełnić rolę piwnicy bądź pomieszczeń na wina.

Sprzedaż nieruchomości

Budynek posiada powierzchnię 1700 metrów kwadratowych. Można w nim znaleźć 18 bogato wyposażonych sypialni oraz 15 łazienek. Wszystko jest dostosowane do obecnych standardów sanitarnych. 

W nieruchomości znajduje się również duży salon, wyposażona kuchnia oraz sala gier i siłownia. Agencja RE/MAX zajmująca się tą ofertą ocenia ją jako "posiadłość z potencjałem". Zamek będzie idealną posiadłością rodową, hotelem bądź luksusowym SPA.

Historia

Początki zamku sięgają XIII wieku, gdy jedna z okolicznych rodzin otrzymała w 1275 roku pozwolenie na budowę siedziby. W XV wieku zamek należał do rodziny Montgomery.

Zamek CaverswallZamek Caverswall zdjęcie ofertowe / zoopla.co.uk

Przez następne kilkaset lat, budynek wielokrotnie zmieniał właściciela. W 1853 roku zamek nabył Sir Perceval Radcliffe od zakonu benedyktynek. Ostatnim właścicielem okazał się potentat nieruchomości - Robin MacDonald. Kupił cały kompleks za 1,7 miliona funtów w 2006 roku. Od tego czasu w remonty i wyposażenie wydał kolejny milion. 

Posiadłość można teraz kupić za 4,95 miliona funtów czyli około 24 milionów złotych. 

Źródło: zoopla.co.uk