Hiszpanie sprzedają swoją ziemie - dziesiątki wiosek na sprzedaż

W czasie, gdy w Polsce wszyscy politycy namawiają do nie sprzedawania ziemi przybyszom z zagranicy (co nie bardzo się sprawdza), to Hiszpanie wręcz do tego zachęcają.

Hiszpania i Portugalia to raje turystyczne, praktycznie o każdej porze roku. Niestety z powodu kryzysu gospodarczego niektóre rejony zaczęły się wyludniać, a ceny nieruchomości mocno spadły. Pora odrobić te zaległości - stwierdzili inwestorzy.

Wioska do kupienia

Problem wyludnienia wiosek postępuje w całej Europie już od wielu lat. Młodzi najczęściej opuszczają rodzinne miejscowości i osady w poszukiwaniu pracy w większych miastach. Trend ten utrzymuje się od wielu lat. 

Zwłaszcza w turystycznych rajach jest on wyjątkowo bolesny, ponieważ to bardzo łatwo zagospodarować wyludnione miejsca turystami. Ale niestety potrzebne są fundusze oraz kadra. Ten problem władze postanowiły rozwiązać wystawiając część wsi na sprzedaż. 

Hiszpania i Portugalia

Właściciele działek liczą głównie na inwestorów z bogatej Europy Zachodniej. Głównie z Wielkiej Brytanii, gdzie liczono się z wyprowadzeniem kapitału do Europy po Brexicie. Jak wyglądają ceny? Za sporą wieś liczącą kilkadziesiąt zabudowań można zapłacić niecałe 2 miliony złotych.

Aby wyludnioną wioskę zamienić w turystyczny raj trzeba zainwestować przynajmniej drugie tyle. Nie mniej jednak oferta może być bardzo korzystna dla inwestorów, którzy chcą korzystnie ulokować kapitał. 

Więcej o: