Do kupienia wyspa, na której bywały takie gwiazdy jak Marilyn Monroe oraz Barbara Streisand

Tavern Island to wyspa znajdująca się niedaleko Nowego Jorku. Została ponownie wystawiona na sprzedaż za niemal 11 milionów dolarów czyli prawie 39 milionów złotych.

Wyspa była zamieszkiwana przez europejskich emigrantów już w XVII wieku. Ale na stałe została zamieszkana została około 1900 roku. 

Wyspa pisarki Lilly Hellman

W 1938 roku na wyspie zamieszkała pisarka Lilly Hellman - autorka takich książek jak "The Little Foxes" oraz "The Children’s Hour". Pisarka dostała również nominację do Oscarów jako pierwsza kobieta w historii. 

Wyspa zajmuje niemal półtora hektara powierzchni i znajduje się około 40 kilometrów od granic Nowego Jorku. Na jej powierzchni znajduje się parę zabudowań, wśród których najważniejszy jest dom w stylu tudorskim. Nieruchomość posiada niemal 600 metrów kwadratowych, a w jej wnętrzu kryje się 6 sypialni, 4 łazienki i co ważne, z każdego pokoju jest piękny widok na morze. 

Rezydencja na wyspie Tavern

Poza główną rezydencją na wyspie znajduje się kilka pozostałych zabudowań. Między innymi dom herbaciany, lokal dla zarządcy czy też zabudowania gospodarcze. Na wyposażeniu znajduje się także 23-metrowy basen oraz przystań dla jachtów. Gospodarz znajdzie także dwie prywatne plaże. 

Wyspa TavernWyspa Tavern zdjęcie ofertowe / privateislandsonline.com

Kolejnym po Lilly Hellam właścicielem wyspy był znany impresario - Billie Rose. To właśnie on organizował na wyspie wspaniałe przyjęcia, które odwiedzały osoby związane z Hollywood i Broadway-em. W ten sposób wyspę odwiedziły, chociażby Marilyn Monroe oraz Barbra Streisand. 

Zabudowania na wyspie TavernZabudowania na wyspie Tavern zdjęcia ofertowe / privateislandsonline.com

Wyspa już raz była wystawiona na sprzedaż. W 2011 roku obecni właścicieli chcieli za nią otrzymać niemal 5,5 miliona dolarów. 

Źródło: privateislandsonline.com

Więcej o: