Zamieszkaj w latarni morskiej nad brzegiem Atlantyku - za cenę apartamentu w Warszawie

Można wydać ponad 2 miliony złotych na apartament w Warszawie. Ale można też wydać mniej i zamieszkać w latarni morskiej nad brzegiem Atlantyku. Ciekawi?

Latarnia Morska Stoer Head znajduje się na północy Szkocji. Budynek nadal pełni funkcje latarni morskiej w nawigacji po cieśninie, ale jest w pełni zautomatyzowany. Jego cena wynosi 367 tysięcy funtów czyli około 1,8 miliona złotych. 

Dom w latarni morskiej

Jeżeli kiedyś marzyliście o zamieszkaniu w latarni morskiej to teraz nadarza się wspaniała okazja. Za prawie 2 miliony złotych można kupić zabytkową latarnię morską. 

Latarnia morska Stoer LighthouseLatarnia morska Stoer Lighthouse Mr Tim Elliot / zdjęcie ofertowe

Oferta składa się łącznie z trzech budynków. Całość została wybudowana w 1870 roku przez braci Davida i Thomasa Stevensonów. Wieża ma ponad 14 metrów wysokości, ale dzięki położeniu na delikatnym wzniesieniu promień jej światła jest widoczny dla statków nawet z 39 kilometrów. 

Niecodzienne nieruchomości

Ta zupełnie unikalna nieruchomość posiada dwie podwójne sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnie, łazienkę oraz przytulny salon. W budynku znajdują się również pokoje gościnne z łóżkami i aneksem kuchennym.

 Konstrukcja budynku składa się z kamiennych murów znanych na tych terenach od wieków. Całość została gruntowanie zmodernizowana w 1970 roku. Zamontowano wtedy systemy latarni morskiej oraz budynku. Elewacja budynku została wybielona najpierw palonym wapnem, a w ostatnich latach jest malowana na biały kolor. 

Więcej na temat oferty można znaleźć na Stronie Głównej