To tutaj powstał Kubuś Puchatek - dom autora słynnej bajki sprzedany

Mieszkał w nim A.A. Milne czyli autor Kubusia Puchatka. Mieszkał w nim również jeden z członków grupy rockowej The Rolling Stones - Brian Jones. A teraz został kupiony za niemal 2 miliony funtów.

Budynek najprawdopodobniej powstał jeszcze w XVI wieku choć oficjalnie podaje się XVII wiek. Nieruchomość jest położona w Hartfield na południu Anglii. Wiek budynku można poznać po zastosowanej konstrukcji. Dom jest skonstruowany z drewnianych belek z wypełnieniem sieczką glinianą. Jest to konstrukcja typowa dla tego regionu. 

Autor Kubusia Puchatka

Nieruchomość zwana także Cotchford Farm należała od lat dwudziestych XX-wieku do Alana Alexandra Milne autora Kubusia Puchatka . To właśnie w tym domu powstały przygody znanego na całym świecie "misia o małym rozumku". W okolicznym ogrodzie bawił się syn pisarza Christopher Robin Milne - pierwowzór Krzysia.

Do dzisiaj na terenie prawie 4 hektarów można znaleźć rzeźby bohaterów bajki: Kubusia Puchatka, zająca, prosiaczka, tygrysa czy Krzysia. Dom został sprzedany po śmierci pisarza w 1956 roku. 

Zagadkowa śmierć muzyka

Dom przez chwilę należał do małżeństwa, które wybudowało na działce basen. Ale szybko sprzedali budynek jednemu z muzyków The Rolling Stones. Nowy właściciel również nie mieszkał zbyt długo. Rok po przeprowadzce został znaleziony martwy we wspomnianym basenie, a część rzeczy gwiazdora została skradziona. W tym np. taśmy nagrane z legendą muzyki - Johnem Lennonem. 

Nowi właściciele

Dom ponownie trafił na rynek. Został kupiony przez obecnych właścicieli. Po prawie 50 latach spędzonych w rezydencji postanowili ją sprzedać. Pierwszy raz wystawili ją na sprzedaż w 2012 roku oczekując w zamian 2 milionów funtów, jednak cena okazała się zbyt duża. Nowy właściciel znalazł się dopiero teraz. Za rezydencje zapłacił dokładnie 1895000 funtów. 

Rzeźba przedstawiająca jednego z bohaterów bajki - KrzysiaRzeźba przedstawiająca jednego z bohaterów bajki - Krzysia zdjęcie ofertowe / savills.com

Budynek był na przestrzeni wieków parę razy modernizowany. Ściany zewnętrzne ocieplono i obudowano czerwoną cegłą. Konstrukcję dachu wzmocniono i zastąpiono dachówką dotychczasową strzechę. Budynek może wydawać się ciasny, lecz to tylko pozory. Posiada sześć sypialni, cztery salony oraz pięć łazienek. 

Źródło: dailymail.co.uk

Więcej o: