To może być najdrożej sprzedana nieruchomość w historii - były pałac króla Danii wystawiony na sprzedaż

Jedna z najdroższych nieruchomości została wystawiona na sprzedaż. Chodzi o posiadłość, należącą niegdyś do króla Leopolda II. Jej cena poraża.

350 milionów euro to niemal półtora miliarda złotych. Policzcie, co za te pieniądze można kupić. Niektórzy zażartują, że za tę kwotę możnaby postawić dwa takie pałace. Złośliwości na bok, zwłaszcza, że rezydencja jest wspaniała.

Willa Les Cèdres

Ta niezwykła posiadłość znajduje się na Lazurowym Wybrzeżu w miejscowości Saint-Jean-Cap-Ferrat na południu Francji. Budynek nie tylko położony jest w wyjątkowym miejscu, ale posiada także nietuzinkową historię. Rezydencja należała do króla Belgii Leopolda II. Willa trafiła w jego ręce w 1904 roku i pozostawała w w rodzinie królewskiej aż do 1924 gdy trafiła do posagu rodziny Marnier-Lapostolle. Obecnie posiadłość należy do konsorcjum Davide Campari-Milano, znanej na polskim rynku jako producent alkoholu Campari. 

Dwupiętrowa posiadłość posiada prawie 18 tysięcy metrów kwadratowych, a jest położona na 14 hektarowej działce w samym sercu gminy Saint-Jean-Cap-Ferrat. Posiadłość może pochwalić się jednym z najpiękniejszych ogrodów w Europie. Znajduje się w nim około 14 tysięcy gatunków roślin z całego świata.

Wyjątkowa rezydencja 

Willa Les Cèdres została wybudowana w 1870 roku i długo należała do gminy, a w ogrodach uprawiano oliwki. Projektantami budynku było dwóch francuskich architektów - Sébastien-Marcel Biasini oraz Aaron Messiah. Twórcy wzorowali się nieco na stylu arkadowym popularnym w XIX wieku oraz dokonaniami nurtu fin de siècle. 

Aby popływać nie trzeba maszerować na plażę ponieważ na terenie posiadłości znajduje się pełnowymiarowy basen olimpijski. Fani jazdy konnej również nie powinni mieć powodu do narzekań. Rezydencja dysponuje stajniami na 30 koni. 

Dobra lokalizacja i sąsiedzi

Jak podaje Daily Mail sąsiedztwo również można uznać za imponujące. W bezpośrednim sąsiedztwie mieszka brytyjski kompozytor Andrew Lloyd Webber oraz współzałożyciel korporacji Microsoft - Paul Allen. Miejsce od dawna jest odwiedzane przez sławnych i bogatych. Gośćmi w Cap Farrat byli między innymi premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill, Charlie Chaplin czy Elizabeth Taylor. 

 

Źródło: dailymail.co.uk