Najdroższy prezent na Walentynki - kup wyspę w kształcie serca

Niezwykła wyspa o kształcie serca - Petra Island - została wystawiona na sprzedaż. Jedyny dom, który się na niej znajduje należał do jednego z najsłynniejszych architektów - Frank Lloyd Wrighta.

To oferta nie tylko dla zakochanych. Wyspa w kształcie serca zainteresuje głównie miłośników modernizmu. Wszystko z powodu znajdującej się na wyspie rezydencji o nazwie Massaro House. Wyspa znajduje się pośrodku jeziora Mahopac, 75 kilometrów na północ od Nowego Jorku. 

Legendarny architekt

Nieruchomość jest niezwykła ponieważ została wybudowana według rysunków legendy architektury - Frank Lloyd Wrighta. Architekt nie doczekał budowy budynku, ale zachowały się oryginalne rysunki, według których w 2007 został zbudowany dom. 

 

Oferta obejmuje rezydencję oraz 11-akrową wyspę. Cena ofertowa wynosi niemal 15 milionów dolarów (ponad 53 miliony złotych). W 1996 roku zmieniła właściciela i została kupiona za zaledwie 750 tysięcy dolarów przez Josepha Massaro. To własnie nowy właściciel zdecydował o zbudowaniu rezydencji zgodnie z koncepcją opracowaną przez nieżyjącego architektka. 

Massaro House

Rezydencja ma ponad 550 metrów kwadratowych powierzchni. Posiada 7 sypialni, 3 łazienki oraz miejsce na basen czy kort tenisowy. Nieruchomość posiada również lotnisko dla śmigłowca, który w ciągu 15 minut może przetransportować każdego na Manhattan. 

Frank Lloyd Wright

W w zeszłym roku wypadała 150 rocznica urodzin architekta, dzięki czemu wzrosło zainteresowanie jego twórczością. Obecny właściciel nieruchomości nie mógł sobie wymarzyć lepszego czasu na sprzedaż nieruchomości. 

Źródło: chiltonandchadwick.com

Więcej o: