Tak sobie radzą w Łodzi z brakiem mieszkań komunalnych

Urząd miasta Łódź poinformował o przejęciu budynku, w którym do tej pory mieściła się siedziba ZUS. Budynek zostanie zrewitalizowany, a w jego wnętrzu powstaną mieszkania komunalne.

Adaptacja starego budynku ZUS wpisuje się w nową strategię miasta dotyczącą rewitalizacji opuszczonych nieruchomości. Budynek znajdujący się w przy ul. Łęczyckiej 70 dostarczy 52 mieszkania komunalne.

Mieszkania komunalne w Łódzi

Remont budynku potrwa kilka miesięcy. Pierwsze mieszkania mają być dostępne już w II połowie tego roku. Koszt przedsięwzięcia będzie wynosił 6 milionów złotych z czego 2 miliony wyłoży Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, a pozostałe 4 będą pochodzić z zasobów miasta. Obecnie budynek może pomieścić zaledwie 36 lokali, ale planowana jest dobudowa jednego skrzydła. Mieszkania mają być 1- lub 2-pokojowe o metrażach od 40 do 53 metrów kwadratowych. 

Rewitalizacja Łodzi

Adaptacja starego budynku ZUS jest nie tylko decyzją ważna z poziomu mieszkań komunalnych, ale również walki o otrzymanie statusu Gospodarza Expo 2022. Miasto walczy od paru lat o modernizację i rewitalizację przestrzeni. Jak powtarzają władze miasta. Nie chcą tylko budować nowych rzeczy, ale chcą wykorzystywać również stare budynki, które tworzą duszę tego miejsca. 

Jesteśmy zbyt dumni z naszego dziedzictwa, żeby pozwolić na jego utratę. Dlatego dawne królestwa przemysłu zmieniamy w biura, centra rozrywki czy instytucje kultury. Przygotowujemy się na wyzwania przyszłości, ale troszczymy się o nasze miejskie korzenie.

- tłumaczy prezydent miasta - Hanna Zdanowska.

Więcej o: