Ile, jest warta pamięć - co najmniej 20 milionów funtów. Dom Whinstona Churchilla na sprzedaż

Winston Churchill jest dla Brytyjczyków postacią szczególną. Jest wspominany nie tylko jako charyzmatyczny polityk, ale również jako symbol. Nic więc dziwnego, że wszystko co z nim związane zyskuje na wartości. W tym przypadku, chodzi o ostatni dom, w którym mieszkał.

Najbardziej znaną nieruchomością Winstona Churchilla jest bez wątpienia Blenheim Palace, który jest rodzinną posiadłością należącą do rodzinny Churchillów, a w której legendarny premier urzędował w czasie Drugiej Wojny Światowej.

W ostatni latach życia, aktywny polityk przeniósł się do Londynu i osiadł w domu przy ulicy Hyde Park Gate 28 w dzielnicy Kensigton. Właśnie ta nieruchomość została wystawiona na sprzedaż. Kwota wyjściowa wynosi 23 miliony funtów, co stanowi 105-krotność normalnej ceny brytyjskiego domu. 

struttandparker.com

 Oferta dotyczy sprzedaży czteropiętrowego domu jednorodzinnego o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. Według agencji Strutt & Parke dom posiada siedem sypialni, cztery łazienki, salon, jadalnie i bawialnię. W jego wnętrzu jest również pomieszczenie dla służby, a w piwnicy znajduje się piwniczka na wina. Do nieruchomości przynależy również 16-metrowych ogród na tyłach posesji. 

W najbliższej okolicy znajduje się park królewski Kensington Gardens. Sąsiedztwo również jest niezwykłe. Posiadłości w najbliższej okolicy posiada chociażby słynna autorka książek kucharskich Nigella Lawson, pisarka Virginia Woolf czy Robert Baden-Powell, założyciel organizacji Skautów.  

Źródło: The Sun, Struttandparker.com

Więcej o: