Pamiętasz film "Bodyguard"? Słynny dom nad jeziorem jest do kupienia [ZDJĘCIA]

Każdy, kto oglądał film "Bodyguard" kojarzy wspaniałą posiadłość nad jeziorem, do której trafiają bohaterowie w drugiej części filmu. Teraz jest ona na sprzedaż.

Pamiętna nieruchomość z "Bodyguard" i "Miasta Aniołów"

Wyjątkowo przytulny dom znajduje się nad pięknym jeziorem Fallen Leaf w parku narodowym Desolation Wilderness w stanie Kalifornia. Dokładniej, 150 kilometrów na zachód od Sacramento. Budynek wystąpił w filmie „Bodyguard”, gdzie główne role grali Whitney Houston oraz Kevin Costner. Jego wnętrze można było obejrzeć również w produkcji „Miasto Aniołów” z Nicolas Cage'em oraz Meg Ryan w rolach głównych.

Dom na jeziorem Fallen Leaf

Drewniany budynek znajduje się jedynie 60 metrów od tafli jeziora Fallen Leaf, przy którego brzegu jest ponad 20-metrowy pomost dla łodzi. Całość jest położona na nieco ponad hektarowej działce. Dom został wybudowany w 1970 roku. 5 sypialni, 3 łazienki, jadalnia połączona z salonem oraz pozostałe pomieszczenia zajmują ponad 280 metrów kwadratowych. W jego wnętrzu nie brakuje sypialni typu master bedroom oraz pralni.

Jedna z sypialniJedna z sypialni zillow.com

Co kryje wnętrze?

Konstrukcja wykonana jest z miejscowego drewna, a jego wnętrze nie zmieniło się zanadto od lat 90-tych, kiedy to kręcono w jego wnętrzu wspomniane wcześniej filmy. Z widocznych elementów, które uległy zmianie wypada wymienić jedynie okna. Te pełne szprosów zostały zastąpione bardziej nowoczesnymi czystymi taflami szkła.

Sława kosztuje

Z każdego okna w budynku niesie się piękny widok na park narodowy oraz jezioro. Wszystkie te elementy składają się na znaczącą cenę tej nieruchomości. Obecnie jest ona do kupienia za prawie 26 milionów złotych, czyli prawie 7 milionów dolarów. Zdecydowanie warto, ponieważ cena i tak już spadła o prawie 10%. Rok temu dom nad jeziorem Fallen Leaf kosztował prawie 7,5 miliona dolarów.

Źródło: Zillow.com

Więcej o: