Mieszkańcy Nowego Jorku zachwyceni nowym budynkiem. Zobacz niezwykły wieżowiec z klocków!

Nowy Jork to miasto, które przede wszystkim kojarzy się z niezwykłymi, monumentalnymi i bardzo wysokimi wieżowcami. Zawsze jednak znajdzie się kolejny projekt, który zachwyci nie tylko architektów, ale również mieszkańców tego różnorodnego miasta. A jak udało się wyróżnić szwajcarskiej pracowni architektonicznej Herzog & de Meuron?

Niezwykły wieżowiec znajdujący się na 56 Leonard Street to 60-piętrowy budynek, który swoim wyglądem przypomina wieżę z popularnej gry ''Jenga''. Wrażenie to jest spowodowane niecodziennym układem zewnętrznych balkonów. Są one nieregularnie umieszczone po bokach wieżowca. Cały efekt jest wzmocniony ze względu to, iż budynek został wykonany ze szklanych elementów, tworzących spójną całość.

Fot.Instagram.com/bldgNYC

 

Przerwana budowa

Pracę nad tym projektem rozpoczęto w 2008 roku. Budowa została niestety przerwana z uwagi na to, iż nie udało się uzyskać ostatniej części związanej z finansowaniem projektu. Sytuacja odwróciła się w 2012 roku kiedy wznowiono działania na placu budowy.

Fot.Instagram.com/andrew.hafnor

Sami pomysłodawcy projektu, czyli Herzog & de Meuron to ceniona i nagrodzona nagrodą Pritzker'a szwajcarska pracownia architektoniczna. W 2006 roku New York Times nazwał ich "jednym z najbardziej podziwianych firm architektonicznych na świecie." Jako pracownia brali również udział w przedsięwzięciu budowy stadionu narodowego w Pekinie.

Apartament na szczycie

Na szczęśliwców, którzy mogą pozwolić sobie na kupno luksusowej nieruchomości czekają apartamenty, umieszczone na szczycie budynku. Dodatkowo na dziewiątym i dziesiątym piętrzę znajdą się basen, sala fitness i centrum konferencyjne. Na taki wydatek stać będzie naprawdę tylko tych z dużym zasobem portfela, bowiem ceny apartamentów w tej dzielnicy zaczynają się od czterech milionów dolarów w górę.

Fot.Instagram.com/thecdv

Jak na razie największe poruszenie, tuż przed ukończeniem budynku wieżowca widać wśród mieszkańców ''Wielkiego Jabłka''. Umieszczają oni mnóstwo zdjęć w sieci, między innymi za pośrednictwem serwisu Instagram.