Portal, dzięki któremu mieszkanie zyska przestrzeń - jak to się robi?

Portal 2 był jedną z najlepszych gier 2011 roku. Jedyną dostępną bronią był "portal gun". Z jego pomocą tworzyły się na ścianie portale, przez które postać mogła bezpiecznie przechodzić. Motyw pomarańczowo-niebieskich portali postanowił wykorzystał jeden z użytkowników serwisu DeviantArt podczas urządzania swojego mieszkania. Efekt jest lepszy niż dobry!

Użytkownik podpisujący się mianem TheKiromancer postanowił wprowadzić w życie ideę portali, na których opiera się rozgrywka w grze Portal 2. Ten uzdolniony artysta przy użyciu przedmiotów dostępnych w większości sklepów wnętrzarskich wykonał niecodzienne lustra. 

Lustra nie tylko przypominają portale, które tworzyła Chell we wspomnianym tytule. Gdy się je umieszcza naprzeciw siebie, dzięki procesowi odbijania, tworzą niemal identyczne wrażenie jak portale istniejące w grze. Nie trzeba oczywiście dodawać, że takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń.

Najlepiej efekt widać, gdy zostaje zgaszone światło.Najlepiej efekt widać, gdy zostaje zgaszone światło. thekiromancer.deviantart.com

Sposób wykonania luster jest banalnie prosty. Wystarczy lustro o odpowiednim, owalnym kształcie oraz listwa z kolorowymi lampkami LEDowymi. Wszystko wystarczy w odpowiedni sposób połączyć za pomocą, na przykład kleju z pistoletu.

Nie jest to bynajmniej pierwszy raz, gdy motyw portali stał się inspiracją we wnętrzach. Zaraz po premierze drugiej części gry w 2011, można było znaleźć w internecie wykonany łącznik między salonem a kuchnią wykonanych w wyłomie ściany. Rozwiązanie, być może mniej efektowne, lecz posiadające namiastkę prawdziwych portali. 

Wyłom w ścianie, między salonem a kuchnią, w klimacie gry Portal 2Wyłom w ścianie, między salonem a kuchnią, w klimacie gry Portal 2 pinterest.com

 

Do historii przeszedł również niezwykły pokój urządzony w całości w klimacie z gry. Pod adresem Portalbedroom.com, można znaleźć cały wykonany projekt sypialni należącej do Lauren, która szczegółowo opisuje jak wykonać poszczególne elementy. 

PortalBedRoom jest autorską wizją wnętrza inspirowaną grą Portal 2.PortalBedRoom jest autorską wizją wnętrza inspirowaną grą Portal 2. portalbedroom.com

Źródło: Boredpanda.com