116 Krakowska Giełda Domów i Mieszkań - relacja

W poprzedni weekend odbyła się ostatnia przed wakacjami Krakowska Giełda Domów i Mieszkań. Takie spotkania pozwalają deweloperom modyfikować swoje oferty, by odpowiadały aktualnym potrzebom rynkowym, a klienci mogą zapoznać się z ofertami wielu wystawców w jednym miejscu.

W trakcie 116. Giełdy blisko sześćdziesiąt firm deweloperskich pokazało ponad 100 inwestycji. Dodatkowo pojawiły się instytucje finansowe proponujące najlepsze rozwiązania kredytowania zakupu nieruchomości a tym, którzy głowią się nad aranżacją nowo nabytej nieruchomości, pomocą służyli obecni na targach architekci. 

Podczas  konferencji prasowej towarzyszącej giełdzie wręczono (już po raz 10) nagrody dla najlepszych młodych architektów. Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań swoją nagrodą promuje studentów wyróżniających się wiedzą w zakresie projektowania obiektów mieszkaniowych. Najlepsi studenci wyłaniani są poprzez porównanie średnich ocen z czterech lat studiów z przedmiotów projektowych, a szczególnie z projektowania architektury mieszkaniowej oraz budownictwa.

materiały prasowe / SBDIM


W tegorocznej edycji konkursu wyłoniono dwoje laureatów, którzy otrzymali dwie równorzędne nagrody finansowe, każda w wysokości 5000 zł i są nimi:

- Małgorzata Petelenz - studentka II roku studiów II stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej - Architektura w języku angielskim
- Wisz Orłowski - absolwent studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku Architektura i Urbanistyka PK, zakwalifikowany z pierwszego miejsca na studia II stopnia na kierunek Architektura i Urbanistyka w języku polskim i angielskim, zdobywający wiedzę także na zagranicznych uczelniach.

Podczas giełdowej konferencji Janusz Miachalczak (Dziennik Polski) zaprezentował fotorelację z Warsztatów Dewelopera, jakie SBDiM zorganizowało w maju tego roku w Madrycie. Celem warsztatów było zapoznanie się z lokalnymi warunkami inwestowania oraz architekturą Madrytu.

W sobotę odbyły się również wykłady zorganizowane specjalnie dla klientów giełdowych  w tematach:

godz. 12.30
 MdM - ostatnia prosta - Krzysztof Maksiński, Krakowski Rynek Nieruchomości

godz. 13.00
Jak zyskać na zakupie mieszkania? Zakupy inwestycyjne 
- Jarosław Knap, Małopolski Przegląd Nieruchomości

godz. 13.30
Jak najtaniej sfinalizować zakup nieruchomości
 - wszystko o kredytach - Albert Opoka, Phinance

Na kolejne targi mieszkaniowe zapraszamy po wakacjach, w dniach 03-04 września.