Przez dziurkę od klucza: Eklektyczny loft

Z wielkim przytupem wraca cykl Domiporty „Przez dziurkę od klucza”. Miejsce, w którym opisujemy i pokazujemy jak mieszkają Polacy. Wskazane przez nas nieruchomości charakteryzują się niezwykłą aranżacją, nietypowymi lokalizacjami bądź po prostu mistrzowskim wykonaniem. Na pierwszy ogień idzie nietypowy loft z Katowic

Wyjątkowy penthouse

Ten wyjątkowy apartament zajmuje całe piętro w kamienicy z początku XX wieku. Apartament zlokalizowany w centrum Katowic, dzięki wielkim przeszkleniom otwiera się na dachy katowickich kamienic z początku ubiegłego wieku. Prawie sto lat historii spogląda do wnętrza apartamentu.

Całe wnętrze zostało zaprojektowane z niezwykłą starannością. Eklektyczne wykonanie przemawia do wyobraźni. Cały strop dachu jest pokazany jak na dłoni, można spokojnie przyglądać się elementom dachu - krokwiom, wiązadłom i słupom. Można się im przyglądać długimi godzinami. Zwłaszcza wtedy, gdy do wnętrza dostają się promienie słońca. A jest ku temu okazja, ponieważ penthouse jest wyposażony w 30 okien od strony zachodniej.

domiporta.pl

OFERTA TEGO MIESZKANIA >>

Konstrukcja dachu barwi wnętrze

Belki konstrukcyjne dachu nie są jedynie elementem podtrzymującym sklepienie. Są również elementem tworzącym całą aranżację. Drewno krokwi i pozostałych elementów konstrukcji dachu są idealną kompozycją. Tworzą efekt podziału i ruchu we wnętrzu. Skupiają na sobie wzrok widza uzupełniając przestrzeń swoją obecnością. Widoczny szkielet dachu dynamizuje wnętrze i nadaje mu ton.

Dzięki wykończeniu z czerwonej cegły (najprawdopodobniej wykonanej jeszcze ręcznie) i drewnianej konstrukcji dachu wnętrze jest niezwykle ciepłe w odbiorze. Wrażenie to potęgują użyte we wnętrzu tkaniny! Luźno spięte, jasne, zasłony dodają niebywałego uroku salonowi. A miękki dywan o gęstym włosiu w części jadalnej dodaje komfortu.

domiporta.pl

OFERTA TEGO MIESZKANIA >>

Wnętrze pełne ciepła

Zgodnie z obowiązującym trendem mieszkanie jest przestronne. Gospodarze chcieli uniknąć zamykania się w ciasnych pomieszczeniach. Nie dziwi, więc otwarcie kuchni i strefy jadalnej na resztę salonu. Oddzielnie potraktowano jedynie sypialnia oraz łazienkę. Ta druga jest dyskretnie ulokowana w jednym z rogów mieszkania wraz garderobą. Łazienka jest wyposażona w wannę oraz prysznic.

Sypialnia utrzymana w jasnej tonacji z łóżkiem położonym centralnie pomieszczenia. Najbardziej w oczy rzuca się jednak, świetlik położony dokładnie nad łóżkiem, dzięki któremu gospodarze mogą podziwiać gwiazdy w czasie relaksu.

domiporta.pl

OFERTA TEGO MIESZKANIA >>

Mieszkanie jest wyposażone również w pokój dziecięcy do którego prowadzą dwa wejścia. Jedno o normalnym rozmiarze, a drugie o rozmiarze kilkuletniego dziecka. Do mieszkania przynależy również niewielki taras, na który można się udać aby zrelaksować się na świeżym powietrzu. Widok z niego rozpościera się na dachy i zabudowania centrum Katowic, a jednocześnie jest słabo widoczny z poziomu chodnika. W związku z tym osoby przebywające na tarasie nie odczuwają dyskomfortu i mogą w spokoju cieszyć się prywatnością.

Historia we wnętrzu

Apartament znajduje się w klimatycznej i pełnej historii kamienicy z 1910 roku. Dzięki remontowi, który nie ingerował we wnętrza a jedynie wyłuskał najbardziej widoczne elementy, mieszkanie zyskało drugie życie. Wyjątkową nieruchomość możecie obejrzeć tutaj

 

Więcej o: