Kameralne osiedle we Wrocławiu - Nowe Żerniki

Cztery eleganckie, spójne architektonicznie obiekty staną się częścią powstającego tam osiedla modelowego - Nowe Żerniki. Będzie to zupełnie nowa dzielnica miasta, która zaoferuje nie tylko lokale mieszkaniowe i usługowe, ale również miejsca rekreacyjne, placówki oświaty, kultury i sztuki.

ATAL Nowe Żerniki będzie to nowoczesny kompleks mieszkaniowy składający się z czterech budynków. Obiekty będą posiadały od 3 do 6 pięter i pomieszczą 109 lokali o szerokiej gamie metraży od 28,96 do 94,12 mkw. i zróżnicowanych układach od 1 do 4 pokoi. W inwestycji zaplanowano również funkcjonalne komórki lokatorskie oraz lokale usługowe, które ułatwią przyszłym lokatorom załatwienie codziennych spraw. Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach zaplanowano garaż na poziomie parteru, który pomieści 138 samochodów.

Inwestycja ATAL Nowe Żerniki charakteryzować się będzie przemyślanym układem zabudowy i estetyką wykończenia. Minimalistyczne budynki wyróżnią się nowoczesnością na tle okolicznych zabudowań. Jednocześnie dzięki spójnej stylistyce i stonowanej kolorystyce wpiszą się w elegancki krajobraz tej części Wrocławia. Podczas projektowania uwzględniono zróżnicowane potrzeby przyszłych mieszkańców. Z myślą o najmłodszych lokatorach kompleksu powstanie nowoczesny plac zabaw, natomiast dorośli będą mogli odetchnąć z dala od miejskiego zgiełku wśród licznej zieleni. Na terenie ATAL Nowe Żerniki powstanie także 8 lokali usługowych, które ułatwią codzienne obowiązki. Obiekty będą posiadać windy i zostaną w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Nowe Żerniki Osiedle Nowe Żerniki to przełomowa inwestycja zaplanowana z ogromnym rozmachem. Inspiracją dla jej powstania była wystawa WUWA 1929, która prezentowała pokrewne rozwiązania architektoniczne. Na przełomie lat 20. i 30. XX wieku powstało osiedle modelowe, zlokalizowane w pobliżu ulicy Zielonego Dębu we Wrocławiu. Sukces tego doświadczenia sprawił, że to właśnie we Wrocławiu zaplanowano kolejne tak prestiżowe przedsięwzięcie. Na terenie powstanie zróżnicowana, ale spójna zabudowa, która zagwarantuje nie tylko miejsca mieszkaniowe, ale również rozbudowaną infrastrukturę i dostęp do terenów rekreacyjnych.

ATAL Nowe Żerniki będzie nowoczesnym kompleksem mieszkaniowym składającym się z czterech budynków. Obiekty będą posiadały od 3 do 6 pięter i pomieszczą 109 lokali o szerokiej gamie metraży od 28,96 do 94,12 mkw. i zróżnicowanych układach od 1 do 4 pokoi. W inwestycji zaplanowano również funkcjonalne komórki lokatorskie oraz lokale usługowe, które ułatwią przyszłym lokatorom załatwienie codziennych spraw. Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach zaplanowano garaż na poziomie parteru, który pomieści 138 samochodów.

Inwestycja charakteryzować się będzie przemyślanym układem zabudowy i estetyką wykończenia. Minimalistyczne budynki wyróżnią się nowoczesnością na tle okolicznych zabudowań. Dzięki spójnej stylistyce i stonowanej kolorystyce wpiszą się w elegancki krajobraz tej części Wrocławia. Podczas projektowania uwzględniono zróżnicowane potrzeby przyszłych mieszkańców. Z myślą o najmłodszych lokatorach powstanie nowoczesny plac zabaw, natomiast dorośli będą mogli odetchnąć z dala od miejskiego zgiełku wśród licznej zieleni. Na terenie powstanie także 8 lokali usługowych, które ułatwią codzienne obowiązki. Obiekty będą posiadać windy i zostaną w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

sdasda sad Fot. Materiały prasowe

Wrocław jest miastem przyjaznym deweloperom. Lokalne władze rozumieją, że inwestorzy są dla miasta szansą na szybszy rozwój. Dlatego porównaniu do innych polskich aglomeracji urzędy działają tu sprawniej. Z tego powodu wierzymy w powodzenie projektu tej modelowej dzielnicy, przyjaznej przyszłym mieszkańcom. Jako jeden z liderów rynku przygotowaliśmy projekt, który uczyni okolicę jeszcze atrakcyjniejszą - powiedział Mateusz Juroszek, wiceprezes ATAL S.A.

Atutem kompleksu jest jego dogodna lokalizacja. Inwestycja jest usytuowana nieopodal ulicy Kosmonautów, w zielonej części Wrocławia. Prestiżowe położenie osiedla łączy w sobie bliskość terenów rekreacyjnych ze znakomitą infrastrukturą i komunikacją miejską. Tramwaje oraz autobusy odjeżdżające z przystanków w pobliżu zapewnią wygodny dojazd do centrum i innych dzielnic miasta. Zaledwie 10 minut zajmuje dotarcie do dworca PKP Wrocław Mikołajów, a bliskość drogi A8, pozwoli na dogodny dojazd na trasę S8 oraz A4 w stronę Katowic.

Planowany termin oddania do użytkowania osiedla ATAL Nowe Żerniki to III kwartał 2017. Za projekt inwestycji odpowiedzialne jest biuro projektowe Major Architekci.

Więcej informacji, tutaj .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.