Można kupić port w Malborku. Cena jak za apartament w stolicy

Takie oferty nie trafiają się co dzień. Obecny właściciel oferuje na sprzedaż port rzeczny w Malborku. Jego cena nie jest wygórowana, choć trzeba liczyć się z remontem budynków. Co ciekawe, miasto mogłoby go kupić, ale nie chce. Warto więc skorzystać z okazji.

W północnej części miasta znajduje się nieco zapuszczony port rzeczny. Można go wykorzystać na różne sposoby, jako miejsce przeładunkowe bądź przystań dla jachtów. Obecnie został wystawiony na sprzedaż. 

Port w Malborku

W skład oferty wchodzi cały teren portu wraz z budynkami i infrastrukturą techniczną, a powierzchnia nie należy do małych - 34 tysiące metrów kwadratowych. Całość kosztuje zaledwie 1,3 mln zł, czyli ok. 38 zł za m2. Za tą cenę można kupić np. apartament w Warszawie czy Gdańsku.

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

Oferta jest ciekawa, ponieważ to jeden z niewielu istniejących portów na trasie jednej z trzech międzynarodowych dróg rzecznych - E70. Jest to trasa z Antwerpii do Kłajpedy i prowadzi przez przepływający przez Malbork Nogat.

Co istotne, już niedługo obszar ten może się zwiększyć, ponieważ za kilka lat zostanie oddany do użytkowania przekop mierzei Wiślanej. 

Port mogłoby kupić miasto, ale...

Port w Malborku mogłoby rzecz jasna kupić miasto i wykorzystać go na przeróżne sposoby. Nawet jako grunt pod przyszłe inwestycje bądź jako lokatę kapitału. Rządzący miastem jednak nie są tym zainteresowani i ustępują pola inwestorom prywatnym.

 

Urzędnicy argumentują to przypuszczeniem, że gdyby miasto nieruchomość kupiło, nic by z nie nią nie  zrobiło. Port niszczałby więc dalej. Lepiej, by port kupił prywatny inwestor i go zagospodarował.

- Nie znam obecnych warunków, nie będę się więc teraz w tej sprawie wypowiadał. Jeśli my byśmy to kupili, port dalej by stał. Idealnie byłoby więc, gdyby znalazł się nowy prywatny właściciel, który rozwinąłby tam działalność - powiedział burmistrz Malborka Marek Charzewski na łamach serwisu malbork.naszemiasto.pl. 

Źródło: gaudium-nieruchomosci.pl