Sprzedaż, remont i budowa. Gry o nieruchomościach na Dzień Pośrednika

30 marca przypada światowy dzień pośrednika nieruchomości. Z tej okazji przygotowaliśmy krótkie zestawienie najciekawszych gier, które nawiązują do codziennych obowiązków specjalistów z branży nieruchomości. Przeprowadzki, budowa domów, handel, i wynajem nieruchomości w wersji cyfrowej.

Nie samą pracą człowiek żyje, a w związku z epidemią koronawirusa częściej spędzamy czas w domu. Jego nadmiar można wykorzystać np. na wirtualną rozrywkę, czyli gry komputerowe. Ich szeroka gama umożliwia znalezienie odpowiedniego tytułu dla każdego. 

To już nie tylko Simsy

Pierwszym tytułem, który przychodzi do głowy jeżeli chodzi o możliwość budowy, sprzedaż i urządzania domów i mieszkań to naturalnie seria Sims. To jeden z pierwszych tytułów, który umożliwiał urządzanie mieszkania. Seria zadebiutowała w roku 2000 i od tamtej pory pojawiło się całe mnóstwo fantastycznych tytułów, w których mogliśmy podjąć się zadań z branży nieruchomości. 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

"Pośrednik dziś i przyszłość zawodu: wyzwania, rola, technologie"

Istnieją gry traktujące o sprzedaży, wynajmie, remontach, flipowaniu czy budowie domów. Część z nich to symulatory, inne to zupełne rozrywkowe produkcje do grania w grupie znajomych. Niezmiennie wszystkie dają radość i jednocześnie dają chwilę oddechu od ciężkich obowiązków pośrednika. Oto najlepsze z nich. 

Generalne remonty domów

Tytuł szerzej znany jako House Flipper jest prawdziwą perłą wśród tytułów o nieruchomościach. Wydana w 2018 roku produkcja od razu wskoczyła na wysokie miejsce w rankingu miłośników symulatorów. Przeczuwając duży sukces, serwis Domiporta jeszcze przed premierą gry dołączył do jej promocji jako oficjalny partner wraz z Polskimi Składami Budowlanymi.

Gra sprzedała się ogromnym nakładzie. Tylko wydanie na Androida w pierwszym tygodniu od premiery zakupiono ponad 3 mln razy. A przecież tytuł został wydany na wszystkie wiodące platformy. Gra doczekała się wielu dodatków, w tym rozszerzenia Garden Flipper, które skupiało się na urządzaniu ogrodów. 

 

O co chodzi w grze: Jako początkujący flipper prowadzimy niewielką firmę zajmującą się kupowaniem, remontowaniem i sprzedażą domów. Wszystkie elementy oczywiście prowadzimy jako gra osobiście. Przeprowadzamy transakcje, remontujemy i urządzamy wnętrza. Na koniec prowadzimy sprzedaż, a za zarobione pieniądze dokupujemy potrzebny sprzęt i kupujemy coraz większe nieruchomości. 

Platformy: 

 • macOS,
 • Windows,
 • PlayStation 4,
 • Xbox One,
 • Nintendo Switch,
 • iOS,
 • Android

Builder Simulator

Następny tytuł zestawienia premierę będzie mieć dopiero w 2022 roku, ale jest dostępne już darmowe demo, w które można spokojnie ściągać. Builder Simulator to symulator budowlańca. Zadaniem gracza będzie budowa domu, począwszy od wykonania fundamentu, poprzez stawianie ścian i na urządzeniu go skończywszy. 

 

- Builder Simulator to idealna gra dla tych, którzy chcą zbudować swój własny dom, cegiełka po cegiełce. Na łatwym poziomie gra poprowadzi Cię krok po kroku i pozwoli ci się nauczyć podstawowych mechanik. Lecz na trudnym poziomie nie otrzymasz już pomocy - zamiast tego będziesz musiał polegać na swoich umiejętnościach i zrobić wszystko sam - czytamy w oficjalnym opisie gry. 

O co chodzi w grze: jako jednoosobowa firma budowlana będziemy projektować domy i budynki przemysłowe. Do naszych zadań będzie należeć dobór odpowiednich materiałów i technik budowlanych. Mieszanie cementu, murarka, rozkładanie zbrojenia i wiele innych będzie należało do naszych zadań. 

Platformy: 

 • Windows,

House Builder

Kolejny symulator w zestawieniu. Produkcja bardzo podobną mechanikę gry do wspomnianego już Builder Simulatora. Tytuł nie posiada jeszcze daty premiery, ale podobnie jak z poprzednią produkcją można już zagrać w wersję demo. 

 

Różnicą między Builder Simulatorem a House Builderem polega na tym, że w przypadku tego drugiego będziemy budować bardzo zróżnicowane budynki. Dzięki czemu poznamy różne rodzaje technologii budowlanych, także te historyczne. Przyjdzie się nam wcielić w budowniczego takich budynków jak igloo czy szałas w dżungli, by zakończyć zmagania jako konstruktor domu pasywnego. 

O co chodzi w grze: - Zobacz czym różnią się od siebie technologie budowlane. Naucz się stosować właściwe materiały i procedury podczas budowy. Buduj domy cegła po cegle, element po elemencie, od fundamentów aż po dach - czytamy w opisie produkcji. 

Platformy: 

 • Windows,

ToolsUp

Koniec z symulatorami, pora na odrobinę zabawy z rodziną bądź przyjaciółmi. W ToolsUp naszym zadaniem będzie bowiem szybie odnowienie mieszkań pod nieobecność właścicieli mieszkań. Całość gry jest nastawiona jednak na zabawę i kooperację graczy niż na symulacyjny charakter poprzednich produkcji. 

 

Wydana w 2018 roku gra od razu zaskarbiła sobie serca graczy prostą w opanowaniu mechniką i rosnącym poziomem trudności zadań. Nie bez znaczenia jest fakt, że najlepiej gra się w tą produkcję w kooperacji w łącznie nawet do czterech osób.

O co chodzi w grze: - Zbierz przyjaciół w tej niezwykle ciekawej remontowej grze kooperacyjnej i wspinaj się na szczyt wieżowca, w którym nie brak domów do renowacji. Właściciele mieszkań zostawili je w twoich rękach. Masz tylko ich plany i wiesz, jak mają wyglądać. Współpracuj ze znajomymi, aby wykonać zadanie lub nabroić podczas roboty! - czytamy w opisie.

Platformy: 

 • Windows,
 • PlayStation 4,
 • Xbox One,
 • Nintendo Switch

Moving Out

Wizualnie gra jest bardzo podobna do ToolsUp. Całość jest ukazana w rzucie izometrycznym, a ponadto tytuł zachęca do wspólnej gry w kooperacji. Tym razem jednak zadaniem gracza będzie przeprowadzka. 

 

Gra korzysta z zaawansowanych algorytmów odpowiedzialnych za fizykę obiektów, dlatego przenosiny np. kanapy z dwójką innych graczy może dostarczyć niesamowitej zabawy. Zwłaszcza że zadaniom towarzyszy upływ czasu. 

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

O co chodzi w grze: - Moving Out to zwariowany symulator przeprowadzki oparty na zasadach fizyki, w którym „kanapowa współpraca” nabiera nowego znaczenia! Chcesz spróbować sił w biznesie przeprowadzkowym? Jako świeżo upieczony specjalista ds. aranżacji i relokacji umeblowania przyjmujesz zlecenia w mieście - czytamy w opisie produkcji.

Platformy: 

 • Windows,
 • PlayStation 4,
 • Xbox One,
 • Nintendo Switch

The Tenants

Produkcja miała premierę 25 marca 2021 roku. W trakcie gry wcielamy się w młodego inwestora i co będzie dalej, zależy tylko od nas. Kupujemy i remontujemy mieszkania - to już było. Ale w The Tenants także wybieramy lokatorów oraz nadzorujemy ich najem. 

 

O co chodzi w grze: - Inwestuj mądrze by zarobić jak najwięcej. Szukaj tanich mieszkań i kup je po okazyjnej cenie! Lubisz ryzykowne inwestycje, które mogą Ci przynieść milionowe zyski? A może wolisz powoli budować swój majątek? Wybór należy do Ciebie - reklamują się twórcy. 

Platformy: 

 • Windows