Johnny Depp sprzedaje swoją posiadłość. To tak naprawdę cała francuska wieś

Na Lazurowym Wybrzeżu Francji znajduje się niewielkie miasteczko Le Plan-de-la-Tour. W jego pobliżu znajdowała się zabytkowa wieś, którą w całości w 2001 roku kupił aktor Johnny Depp i zamienił w jedną ogromną rezydencję dla siebie i rodziny. Teraz próbuje ją sprzedać. Trzeci raz.

Cena nie jest wygórowana jak na ten segment nieruchomości. Będzie to kolejna próba sprzedaży posiadłości przez aktora. Czy tym razem się uda?

Wykupiona cała wioska

W czasach swojego związku z aktorką Vanessą Paradis aktor wił dla rodziny gniazdko w słonecznej Francji. W tym celu kupił zabytkowe zabudowania wraz z całą opuszczoną wówczas wsią niedaleko miasteczka Le Plan-de-la-Tour. Całość zabudowań objęła obszar aż 15 hektarów.

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

Posiadłość należąca do aktora znajduje się ok. 30 km od popularnego kurortu Saint-Tropez. Johnny Depp wraz z rodziną żyli w posiadłości przez 14 lat. W tym czasie aktor wydał ok. 10 mln euro na remonty i budowę dodatkowych atrakcji dla dzieci. Na terenie posiadłość powstał między innymi skatepark oraz dwa baseny. 

 

Próba sprzedaży... po raz trzeci

Aktor ze swoją partnerką rozstali się w 2012 roku i trzy lata później, gdy Johnny Depp brał kolejny ślub, postanowił sprzedać rodzinną posiadłość. Wówczas była ona wyceniona na 23 mln dolarów. Mimo braku chętnych, rok później nieruchomość ponownie została wystawiona na sprzedaż. Tym razem cena była ponad dwukrotnie wyższa (50 mln dolarów), ale ponownie nie znalazł się nikt chętny. 

Jeden z basenów na terenie posiadłościJeden z basenów na terenie posiadłości materiały prasowe / Hilton & Holand

Obecnie posiadłość ponownie jest do nabycia, ale jej cena jest niższa niż ostatnio. Jak podaje agencja nieruchomości Hilton&Holand, cena za nieruchomość wynosi 35 mln euro, czyli ok. 158 mln zł.

Co otrzyma nabywca, płacąc pełną kwotę? Na powierzchnię 1200 m2 składają się: główna rezydencja, sześć domków gościnnych, bar i restauracja. Całość posiada 15 sypialni i 14 łazienek. 

Źródło: hiltonhyland.com