Chiński dom za kilkadziesiąt tys. zł? "Dostawa do Polski nie jest żadnym problemem"

Zamiast kredytu na długie lata dom "z paczki"? Ci, którzy mają pomysł na to, w jaki sposób zamontować na swojej działce dom modułowy, mogą zamówić tego typu nieruchomość na chińskim portalu aukcyjnym. Przesyłka nie jest co prawda gratis, ale jej koszt to ułamek ceny.

Ci, którzy myślą o budowie nieruchomości, często szukają sposobu na obniżenie ceny. Jednym z rozwiązań, po które można sięgnąć, jest... sprowadzenie domu z Chin. Wyspecjalizowani sprzedawcy oferują tego typu nieruchomości na zagranicznych portalach aukcyjnych. 

Kilkadziesiąt tysięcy złotych i dom "w paczce" przyjedzie z Chin

Portal Money.pl postanowił spytać o zakup jednego z domów modułowych oferowanych na tego typu aukcji. "Dostawa do Polski nie jest żadnym problemem" - zapewnił sprzedawca. Nie będzie też ona droga, bo, za przewiezienie budynku o wartości 57 tys. zł trzeba będzie zapłacić zaledwie 2 tys. zł. Dostawa szacowana jest na maksymalnie dwa tygodnie. 

Dom modułowy PrefsanDom modułowy Prefsan Fot. Prefsan.net / Aliexpress.com

Dom, produkowany przez turecką firmę Prefsan, ma powierzchnię 65 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim salon (o powierzchni nieco ponad 9 m.kw.), dwie sypialnie (ok. 9 i 11 mkw), kuchnia i dwie niewielkie łazienki. 

>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

"Willa" z prefabrykatów. Kosztuje jedynie 97 tys. zł z transportem

Inny projekt firmy Prefsan na pierwszy rzut oka robi wrażenie okazałego domu. Jest wykonany ze stalowych prefabrykatów i kosztuje 95 tys. zł. I w tym wypadku należy doliczyć koszt transportu wynoszący 2 tys. zł. 

Dom z prefabrykatówDom z prefabrykatów Fot. Prefsan

Na 144 metrach kwadratowych znaleźć można trzy sypialnie (jedną o powierzchni 18 m. kw.m, dwie czternastometrowe), pokaźny salon (32 m.kw.), kuchnię, łazienkę i dodatkową toaletę. 

Dom na kółkach. Kup teraz, odbierz za miesiąc

Za 75 tys. zł na aukcji internetowej można kupić wiejski domek na kółkach. Produkuje go inna firma - Tinyhouses. Ma małą, bo wynoszącą 22,5 m kw. powierzchnię, ale projektanci znaleźli tu miejsce na salon, sypialnie, łazienkę z wanną, a nawet kuchnię. Całość wykończona jest w bardzo przyjemnym stylu przypominającym domek na wsi. 

Wiejski domek na kółkachWiejski domek na kółkach Fot. Tinyhouse/Aliexpress

Ustawiony na działce rekreacyjnej lub budowlanej będzie przypominał do złudzenia tradycyjną nieruchomość - skośny dach i niewielki ganek robią tu świetne wrażenie. Uwagę zwraca też prosta i dobrze dopasowana kolorystyka. Czas dostawy domku to nieco ponad miesiąc. 

Kontener mieszkalny za 28 tys. zł.

Kontener mieszkalnyKontener mieszkalny Fot. Prefsan

Osoby, które myślą o jak najtańszym rodzaju nieruchomości zamówić mogą dom wykonany z pojedynczego kontenera. Kosztuje 28,5 tys. zł plus wysyłka (2 tys. zł). Producent zapewnia, że jest wykonany ze stali ocieplanej wełną izolacyjną. W cenie są okna (aluminium lub PCV), pochylony dach wykonany ze stalowych kątowników i blachy. W środku znajdziemy wykończone ściany i sufit (płyta kartonowo-gipsowa). Na podłodze ułożone są kafelki, a pod spodem znajduje się wodoodporna membrana. 

Tani dom, więc gdzie tkwi haczyk?

Ceny nieruchomości z pewnością zachęcają do kupna, jednak przed kliknięciem "kup teraz" warto przemyśleć kilka kwestii. Pierwszą jest montaż. Domy modułowe oferowane przez polskich producentów najczęściej posiadają tę usługę "w pakiecie". Nie mniej ważna jest kwestia infrastruktury - dom to nie tylko mury, ale instalacje wodne, energetyczne, sanitarne. Zakup domu na chińskim portalu aukcyjnym warto więc dokładnie przemyśleć.