1,3 miliarda złotych. Tyle kosztuje najdroższy dom w USA. Jest ogromny

Znajduje się w dzielnicy Los Angeles - Bel Air, a jego cena wynosi 340 milionów dolarów. Najdroższy dom w historii USA został wystawiony na sprzedaż. Ta niesamowita posiadłość zachwyca nie tylko swoją nowoczesną architekturą, ale i luksusem.

Najdroższym domem sprzedanym w 2020 roku, była rezydencja Les Cedres, którą kupił ukraiński miliarder za 220 mln dolarów. Rezydencja znajduje się na Lazurowym Wybrzeżu w miejscowości Saint-Jean-Cap-Ferrat na południu Francji. Tytułowa willa kosztuje jeszcze więcej. 

Bajeczna rezydencja

"The One" bo taką nazwę nosi tytułowa rezydencja, została zbudowana dla producenta filmowego oraz dewelopera gwiazd Nile Niami. Współpracował między innymi przy produkcji filmu "Patriota" ze Stevenem Seagalem. 

 

Dużo większą sławę przyniosła mu budowa megarezydencji w Los Angeles. Obecnie wystawiona na sprzedaż jest najdroższym domem, jaki kiedykolwiek pojawił się w ofercie w USA. Willa została wystawiona na sprzedaż za 350 mln dolarów, czyli ok. 1,3 miliarda złotych

Luksus przed duże L

Budowa "The One" zajęła łącznie osiem lat i była prowadzona przez sześciusetosobową ekipę budowlańców. Posiadłość ma niemal 10 tys. metrów kwadratowych, na których znajduje się łącznie 21 sypialni, 42 łazienki, trzydziestostanowiskowy garaż oraz sala kinowa na tyle samo widzów, czterotorowa kręgielnia oraz pięć basenów. 

 

Za projekt bajecznej rezydencji odpowiada duet architektów - Paul McLean odpowiadający za architekturę oraz Kathryn Rotondi zajmująca się projektem wnętrz. Z posiadłości rozpościera się panoramiczny widok na Los Angeles, wliczając w to widok na Pacyfik. 

Jak podają dziennikarze dailymail.co.uk, poprzedni rekord ceny ofertowej nieruchomości w USA wynosił 137 mln dolarów za ogromną posiadłość w Hamptons w stanie Nowy Jork. Oznacza to, że "The One" jest ponad dwa razy droższa. Póki co, klient na niesamowitą nieruchomość się jeszcze nie znalazł, a to oznacza, że być może nabywcy uda się wynegocjować bardziej atrakcyjną cenę. Pierwotna kwota za najdroższy dom 2020 roku również była wyższa niż cena transakcyjna. 

Źródło: societygrouppr.com