Ogłosiła, że wynajmie domek na wsi za 100 złotych. Odzew ogromny, był haczyk

W sieci pojawiło się nietypowe ogłoszenie najmu nieruchomości. Pani Małgorzata oferuje za symboliczne 100 zł dobrze prosperujące gospodarstwo rolne. Odzew był ogromny, mimo że właścicielka zaznaczyła, że najem wiąże się z utrzymaniem gospodarstwa.

Samodzielne mieszkanie w domu jednorodzinnym o powierzchni 60 metrów kwadratowych. Odnowione i wyremontowane. Koszt? Symboliczne 100 zł miesięcznie. Warunki? Całkiem spore, ale zainteresowanie ogromne. Skąd taki odzew?

Wsi spokojna, wsi ekologiczna i zapracowana

Pani Małgorzata w swojej ofercie stawia jasne warunki dla przyszłych mieszkańców. Najemcy (preferowana jest rodzina) mają zająć się hodowlą i uprawą na zasadach ekologicznych na terenie działki. Warunki ma do tego idealne, ale trzeba pamiętać, że zajmowanie się gospodarstwem to praca na cały etat. 

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

Do zadań nowych lokatorów należeć będzie między innymi: 

  • prawianie ogrodu,
  • dbanie o stajnię,
  • dojenie kóz dwa razy dziennie i robienie serów,
  • karmienie i pojenie drobiu,
  • dbanie o kurnik,
  • rozmnażanie drobiu,
  • wysiewanie zielonki i ziół,
  • przygotowanie latem suszu na zimę dla drobiu,
  • bieżące prace naprawcze.

- Jeśli nie lubisz zwierząt, nie lubisz dbać o czystość, nic nie umiesz i nie zamierzasz się czegoś nauczyć, masz poważne problemy z alkoholem, lub po prostu jesteś nierobem - to nie marnuj swojego i naszego czasu - pisze w treści swojego ogłoszenia właścicielka. 

Mimo bardzo wysokich wymagań, jak donosi serwis money.pl, pod materiałem dotyczącym tej oferty pojawiły się setki komentarzy. Natomiast sama właściciela spotkała się z dużym odzewem, jakiego się nie spodziewała. Wśród chętnych było sporo  mieszkańców miast marzących o przenosinach na wieś. - Nie brakowało też marzycieli, którzy nie mieli doświadczenia w pracy na wsi – mówiła dla money.pl pani Małgorzata.

To nie może dziwić

Kryzys związany z lockdownem sprawił, że dużo częściej poszukiwane są domy z rynku pierwotnego oraz działki pod budowę domu. Oferta pani Małgorzaty zyskała na popularności, oferując właśnie takie atrakcje.

Na korzyść oferty działa również fakt, że gdy osoba decyduje się na zmianę stylu życia z miejskiego na rolnicze, najczęściej musi zainwestować ogromne pieniądze. Na zakup działki, budowę domu, urządzenie gospodarstwa czy zakup sprzętu. W przypadku oferty od pani Małgorzaty wszytko jest gotowe.