Marzy ci się domek na Helu? Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje swoje działki

Agencja Mienia Wojskowego już niejednokrotnie oferowała ciekawe nieruchomości. Nie inaczej jest i tym razem. AMW oferuje cztery działki o powierzchni 600 metrów kwadratowych każda, a lokalizacja? To serce turystycznego raju - Hel.

13 i 14 stycznia br. w siedzibie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Gdyni odbędą się przetargi czterech atrakcyjnych działek położonych w okolicy ulicy Dworcowej na Helu. Do przetargu mogą stanąć również osoby prywatne. 

Działki na Helu

Cztery niezabudowane działki znajdujące się osiemset metrów od centrum Helu zostały wystawione na licytację przez Agencję Mienia Wojskowego. Wszystkie są położone w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz w granicach obszaru Natura 2000 "Zatoka Pucka i Półwysep Helski". Część znajduje się również w obszarze pasa ochronnego.  

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

Działki nie posiadają zabudowań, ale trzeba się liczyć z faktem, że na ich terenie znajdują się elementy dotychczasowej infrastruktury wojskowej. Działki są częściowo zarośnięte, zakrzewione i pokryte wydmami. Cena wywoławcza rozpoczyna się od 265 tys. zł w przypadku trzech z nich i 270 tys. za czwartą. Są to ceny netto, do których należy doliczyć podatek VAT.

Wadą działek jest z pewnością brak określenia przeznaczenia w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie z obowiązującym działki studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, ich obszar został określony jako "teren specjalny" bez określenia rodzaju użytkowania. Może to utrudnić późniejsze inwestycje budowlane. 

Jakie warunki należy spełnić

By móc stanąć do przetargu, przede wszystkim należy wpłacić wadium, w przypadku trzech tańszych działek wynosi ono 26 tys. zł. Wadium za najdroższą wynosi 27 tys. zł. W przypadku niewygrania przetargu wadium będzie niezwłocznie zwrócone. 

W przetargu może wziąć udział osoba fizyczna i osoba prowadząca działalność gospodarczą, oraz ich przedstawiciele. Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie Agencji Mienia Wojskowego