Każdy dom ze świętym patronem i wmurowanym medalikiem. Bardzo nietypowe osiedle pod Warszawą

W Łomiankach pod Warszawą powstaje nietypowe osiedle przeznaczone dla osób szczególnie wyczulonych na kwestie wiary. Każda nieruchomość będzie miała świętego patrona oraz wbudowany medalik. Na terenie osiedla znajdziemy też kapliczkę.

W Łomiankach pod Warszawą powstaje osiedle "Przystań", które skierowane jest bezpośrednio do osób wierzących. Każda nieruchomość będzie miała swojego świętego patrona - np. św. Faustynę Kowalską, św. Jana Pawła II. W każdy dom zostanie wbudowany medalik, a pomiędzy budynkami znajdzie się kapliczka, w której będzie się można modlić.

Inwestor nie kryje charakteru inwestycji. "Przystań to nic innego jak odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga" - informuje na swojej stronie.

Osiedle z kapliczką. "Jesteśmy otwarci na wszystkich"

- Planujemy zapraszać rekolekcjonistów, osoby z ciekawymi świadectwami, organizować warsztaty dla małżonków, a także integrować całe rodziny, modlić się za siebie nawzajem i wspierać - wyjaśnił deweloper Kamil Kwiatkowski cytowany przez "Gościa Niedzielnego". - Nie będziemy robić selekcji. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą żyć w zgodzie, sąsiedzkiej przyjaźni i szacunku do wyznawanych wartości - dodał.

Osiedle Przystań ŁomiankiOsiedle Przystań Łomianki Źródło: osiedleprzystan.pl/

Na wizualizacjach przesłanych do redakcji Domiporta.pl przez inwestora nie widać rzucających się w oczy oznak religijności potencjalnych mieszkańców - fasady budynków wydają się być standardowe.

Pierwszy etap budowy obejmuje 32 lokale położone w północnej części inwestycji. Będą miały powierzchnię 105 lub 147 metrów kwadratowych oraz garaż z jednym lub dwoma miejscami postojowymi. Inwestor planuje też budowę placu zabaw i miejsca rekreacji, klubik dziecięcy, punkt przedszkolny. Planowany termin zakończenia prac oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie pod kwiecień 2022.

Kolejna katolicka inwestycja w Warszawie

Przystań nie będzie pierwszą tego typu inwestycją. Osiem lat temu na warszawskich Bielanach powstało osiedle określane mianem "pierwsze w Polsce dla katolików. Inwestor pierwszeństwa zakupu udzielił osobom zaangażowanym w ruchy katolickie - informował "Gość Niedzielny". W tym wypadku inwestorem był deweloper, dla którego kwestie wiary i rodziny miały szczególne znaczenie. Szczególną cechą osiedla były ceny niższe od oferowanych przez innych sprzedawców. Zostało zaprojektowane z myślą głównie o mniej zamożnych rodzinach wielodzietnych.