Mieszkanie w bramie wjazdowej. A sąsiedzi? Cisi, bo to cmentarz

Na łamach serwisu Domiporta gościły już bardzo różne i oryginalne nieruchomości do kupienia bądź pod wynajem, ale podobnej oferty jeszcze nie było. W brytyjskim mieście Louth można kupić budynek z bramą wjazdową. Bramą wjazdową na cmentarz.

Niezwykły dom został wystawiony na sprzedaż w miejscowości Louth w centralnej Anglii. Takiej oferty próżno szukać gdziekolwiek indziej, ponieważ budynek, który do tej pory był częścią wjazdu na cmentarz, jest jedyny w swoim rodzaju. 

Dom przy cmentarzu

Według agencji nieruchomości "posiadłość" została wybudowana  w 1853 roku jako element ogrodzenia cmentarza. Konkretniej to budynek bramy zlokalizowany na specjalnym usypie prowadzącym w głąb nekropolii. 

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

Obecnie na cmentarz prowadzi inna droga, a specyficzny dom jest odseparowany. Jednak nadal jest to dom w sąsiedztwie cmentarza, co nie każdemu musi się podobać. Z drugiej strony, niektórzy takie sąsiedztwo mogą traktować jako atut. Sami agenci nieruchomości zajmujący się tą ofertą podkreślają, że "sąsiedztwo jest ciche". 

Zdjęcie ofertoweZdjęcie ofertowe rightmove.co.uk

Zabytek

Budynek jest zabytkiem drugiej klasy, co oznacza, że bez pozwolenia konserwatora zabytków nie można ingerować w jego wygląd zewnętrzny, a wszystkie prace remontowe muszą być nadzorowane przez urzędnika. Dom został jednak wystawiony na sprzedaż przez rodzinę, która zamieszkuje go od siedmiu lat i w tym czasie zaadaptowała go na potrzeby mieszkaniowe. Dlatego nie ma pilnej potrzeby odnawiania wnętrz. 

Widok z wieżyWidok z wieży rightmove.co.uk

A co czeka na nabywcę w środku? Na łącznie trzech piętrach znajdują się trzy sypialnie, łazienka, kuchnia, jadalnia oraz wejście na wieżę, która jest wiesienką na torcie, gdyż z jej baszt można podziwiać całe Louth. 

Budynek został wystawiony na sprzedaż za 350 tys. funtów, czyli 1,7 mln złotych. 

Źródło: rightmove.co.uk