W Warszawie powstaną dwie wieże. Co się w nich znajdzie?

Towarowa Towers to kompleks budynków, którego najważniejszą częścią będą dwa wysokie budynki. Wieżowce powstaną przy rondzie Daszyńskiego, ale nie znajdą się w nich biura, lecz mieszkania.

Deweloper Asbud otrzymał zgodę na budowę swojej prestiżowej inwestycji mieszkaniowej w stolicy. Budynki przypominające dwie wieże znajdą się w pobliżu ronda Daszyńskiego. 

Dwie wieże w Warszawie

Inwestycja będzie się wyróżniać spośród okolicznej zabudowy, na którą składają się głównie biurowce w okolicy ronda Daszyńskiego w Warszawie. Przez niektórych pracowników biurowych zagłębie wieżowców w tym miejscu nazywane jest również "Isengardem na Daszyńskiego", co stoi w kontrze do "Mordoru na Domaniewskiej".

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

Obie nazwy odwołują się do krain geograficznych z uniwersum "Władcy Pierścienia". Inwestycje Asbudu od pozostałych wieżowców w tym rejonie będzie wyróżniało właśnie przeznaczenie budynków. Mają bowiem zostać apartamentowcami. 

- Towarowa Towers jest kolejnym kompleksem, który realizujemy na warszawskiej Woli w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Jesteśmy pewni, że w znacznym stopniu przyczyni się do dalszego rozwoju tej lokalizacji, podobnie jak wielofunkcyjna inwestycja, którą zrealizowaliśmy na przecięciu ulic Grzybowskiej i Karolkowej – skomentował Raied Tanous, prezes Asbud Group.

Towarowa Towers

Wieże będą elementem założenia urbanistycznego składającego się łącznie z pięciu budynków. W ramach Towarowa Towers powstaną w pierwszym etapie dwie 30-kondygnacyjne wieże, które mają pomieścić aż 600 mieszkań. Lokale będą wykończone pod klucz. W kolejnym etapie zostaną dobudowane kolejne trzy budynki, a ostateczna liczba lokali na sprzedaż wyniesie ok. 950 lokali. 

Deweloper już ogłosił, że trzydzieści procent lokali w pierwszej wieży zostało już zarezerwowanych. Budowa ma ruszyć w pierwszym kwartale 2021 roku. Jak poinformował przedstawiciel dewelopera, apartamenty będą miały metraż od 25 m2 do 140 m2.