Dla fanów szybkich aut. Projektanci z Aston Martin zaprojektowali dom

Aston Martin to legendarna marka samochodów, a od przyszłego roku mogą ją kojarzyć nie tylko fani szybkich czterech kółek, ale również miłośnicy pięknej architektury. Już niedługo rozpocznie się budowa willi, której projekt powstał we współpracy z tą znaną marką.

Działająca od 1913 roku firma Aston Martin to producent słynnych aut. Najbardziej znany jest model DB5, którym w wielu filmach poruszał się James Bond. Już niedługo powstanie dom (pierwszy z wielu) dla największych fanów tej marki. 

Dom dla miłośników aut

Wspaniała willa zostanie wybudowana w okolicach miasta Rhinebeck, niedaleko Nowego Jorku w USA. Na 609 metrach powierzchni znajdą się cztery sypialnie i  cztery łazienki. Na działce nie zabraknie również domków gościnnych, basenu, a dla dzieci - domku na drzewie. 

 

Wszystko, począwszy od kształtu bryły, elementów elewacji oraz projektu wnętrz powstało na deskach kreślarskich projektantów Aston Martina, a dokładniej zespołu kierowanego przez mającego polskie korzenie Marka Reichmana. 

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

 

Co wydaje się oczywiste, willa będzie posiadała również trzystanowiskowy, przeszklony garaż. A nabywca domu będzie mógł zamówić najnowszy model Astona Martina DBX z dopasowaną stylistycznie i kolorystycznie do domu karoserią.

Kroki w designie

Wspomniana posiadłość nazwana roboczo Sylvan Rock nie jest pierwszym "niesamochodowym" projektem studia Aston Martin. Designerzy marki trzy lata temu zaprezentowali chociażby projekt łodzi motorowej, a od zeszłego roku w ramach programu Automotice Galleries and Lairs można u nich zamówić indywidualny projekt garażu. 

Zobacz wideo Wysoka inflacja i ceny mieszkań to problemy rządu?

Za projekt Sylvan Rock odpowiadają w większości projektanci Aston Martina, ale w procesie budowlanym są wspierani przez renomowane studio S3 Architecture. Willa będzie kosztować wstępnie 7,7 mln dolarów, czyli ok. 30 mln zł. Budowa ma rozpocząć się na początku przyszłego roku. 

Źródło: dezzen.com