Do kupienia dom z "Milczenia Owiec". Jest piękny, ale ma jedną wadę

To jeden z najgłośniejszych filmów lat 90. "Milczenie owiec" z pamiętną rolą Anthony'ego Hopkinsa oraz Jodie Foster. Teraz dom, w którym ukrywał się główny antagonista filmu, został wystawiony na sprzedaż. Fani tego dzieła z pewnością mają ciarki na plecach.

Niewielki, urokliwy domek na przedmieściach amerykańskiego miasteczka. Jego oferta kupna nie stanowiłaby żadnej sensacji, gdyby nie fakt, że właśnie w tym domu były nagrywane sceny słynnego "Milczenia owiec". 

Dom znany z ekranu

Film "Milczenie owiec" został uznany przez krytyków za jeden z najlepszych kinowych obrazów lat 90. Został nagrodzony pięcioma Oscarami. Uchodzi za jeden z najbardziej przerażających filmów w historii kinematografii. 

>>> Wykańczasz dom? Wszystkie materiały znajdziesz w Merkury Market <<<

Historia opowiada o agentce FBI, która próbuje odnaleźć seryjnego mordercę o wyjątkowo okrutnych metodach działania. W tym celu prosi o pomoc innego przestępcę, przebywającego w ośrodku psychiatrycznym, który wcześniej dopuścił się makabrycznych morderstw. 

 

Przestępca, którego ściga grana przez Jodie Foster agentka Clarice Starling, ukrywał się przez cały film w niewielkim domku. Wspomniana posiadłość jest obecnie do kupienia, dla fanów filmów oferta jak znalazł! 

Posiadłość piękna, lecz z jedną wadą

Wspomniany dom znajduje się na przedmieściach miasta Perryopolis w Pensylwanii. Budynek został wybudowany w stylu wiktoriańskim w 1910 roku. Na 216 metrach kwadratowych znajdują się cztery sypialnie, łazienka, salon oraz kuchnia z wyspą. 

Co najciekawsze dla fanów słynnego filmu, wnętrze w większości pamięta czasy nagrywania "Milczenia owiec". Mimo że tuż przed wystawieniem ogłoszenia budynek przeszedł gruntowny remont wraz z ponownym wylewaniem podłogi, aranżacją ogrodu oraz nowymi instalacjami ogrzewania i ciepłej wody. 

Zobacz wideo Kryzys na rynku nieruchomości? Co go różni od krachu z 2009 roku?

Wnętrze domu wygląda wspaniale, ogromne wrażenie robią zwłaszcza piękne drewniane schody oraz śliczne wykończenia detali, np. wokół kominka. Oferta ma w zasadzie tylko jedną wadę. Tory kolejowe przeprowadzone dosłownie parę metrów od okien.

Jak twierdzą agencji nieruchomości, może to być idealne miejsce pod najem krótkoterminowy właśnie dla fanów filmu. Cena ofertowa obecnie wynosi 298 500 dolarów, czyli ok. ponad 1,1 mln zł. 

Źródło: zillow.com