Pierce Brosnan sprzedaje swoją willę za 100 mln dolarów. Posiadłość godna agenta 007 - ZDJĘCIA

Odtwórca roli Jamesa Bonda - Pierce Brosnan - postanowił sprzedać swoją posiadłość w Malibu. Na pierwszy rzut oka widać, że jest to nieruchomość godna słynnego szpiega. Jej cena powala nie gorzej niż sierpowy słynnego agenta 007.

W Polsce gwiazdor cieszy się dużą sympatią. Może ona wynikać z faktu, że to właśnie w filmie "Goldeneye", w którym Brosnan wystąpił po raz pierwszy jako słynny szpieg, zagrała również Polka - Izabella Scorupco. Lubiany nad Wisłą aktor właśnie sprzedaje swój dom, oto jak mieszkał Pierce Brosnan. 

Posiadłość w Malibu

Niemal pół hektarową działkę wraz z wybudowanym od podstaw domem chce sprzedać odtwórca roli Jamesa Bonda oraz jego żona Keely Shaye Brosnan. Gwiazdor w 2000 roku zakupił działkę z domem z lat 50. XX wieku za 7,35 miliona dolarów. 

Para była zachwycona działką w Malibu i ostatecznie zdecydowała się zburzyć stojący na niej dom i wybudować zupełnie nową konstrukcję. Nowy dom został zaprojektowany przez architektów Ross'a i Ralpha Andersonów. Nowa posiadłość jest inspirowana pobytem pary w Tajlandii i nosi nazwę Orchid House. 

>>> Nie musisz być Jamesem Bondem, by odświeżyć wnętrze. Abra Meble <<<

Posiadłość należąca do Pierca BrosnanaPosiadłość należąca do Pierca Brosnana zdjęcie ofertowe / zillow.com

Inspiracje Tajlandią

Nowopowstały budynek ma kształt litery U i zgodnie z inspiracją architektury Tajlandii, ma otwarte tarasy z każdej strony. Z okien rozpościera się widok na Ocean Spokojny i jedną z najładniejszych plaż w Malibu. Na 1200 metrach kwadratowych powierzchni domu znajduje się łącznie pięć sypialni oraz dziewięć łazienek.

Zobacz wideo Kryzys na rynku nieruchomości? Co go różni do krachu z 2009 roku?

W tego typu posiadłości nie mogło zabraknąć również wyposażenia luksusowego, takiego jak biuro, apartament dla gości z oddzielnym wejściem, sala kinowa, biblioteka, siłownia oraz SPA w stylu japońskim z łaźnią parową i suchą sauną. 

Posiadłość należąca do Pierca BrosnanaPosiadłość należąca do Pierca Brosnana zdjęcie ofertowe / zillow.com

W rozmowie z "The Wall Street Journal" aktor przyznał, że wraz z małżonką planują się przenieść na Hawaje, gdzie już od dłuższego czasu posiadają kompleks małych domków z dostępem do plaży na północy wyspy Kauai. 

Cena ofertowa za tą posiadłość wynosi 100 milionów dolarów, czyli ok. 392 miliony złotych.