Dom Rihanny. W XIX-wiecznych domach zazwyczaj nie mieszkają gwiazdy pop, tylko brytyjska elita

Gdzie może mieszkać megagwiazda muzyki pop? W pięknej, londyńskiej, XIX-wiecznej rezydencji w dzielnicy angielskich elit - St John's Wood. Dom, w którym do tej pory mieszkała Rihanna, został wystawiony na sprzedaż.

Niewielu by się spodziewało, że Rihanna - piosenkarka, modelka, aktorka i projektantka mody - wybrała właśnie takie miejsce do życia. W pochmurnym zazwyczaj Londynie, w dzielnicy wybieranej przez angielskich snobów. 

Fortuna za rezydencję

Niesamowity dom, który do tej pory wynajmowała Rihanna, został wystawiony na sprzedaż za 32 miliony funtów, czyli ok. 157 mln złotych. Cena nie powinna dziwić, ponieważ posiadłość znajduje się w jednej z najdroższych dzielnic Londynu, a jego powierzchnia to aż 588 metrów kwadratowych. 

Rezydencja to XIX-wieczna konstrukcja odnowiona kilka lat temu, zlokalizowana na sporej działce, która dzięki szczelnemu ogrodzeniu oferuje spokój i prywatność. Sama działka zajmuje ponad 1500 metrów kwadratowych i ma dziesięć miejsc parkingowych. 

>>> Może nie mieszkasz, jak Rihanna, ale masz prawo do super mebli. Abra Meble <<<

Pięciopiętrowy dom ma siedem łazienek, saunę oraz osiem sypialni, w tym jedną wyjątkowo luksusową. Ponadto w posiadłości znajdują się duży salon, jadalnia, kuchnia, siłownia oraz oczywiście, studio nagraniowe wraz z częścią rozrywkową i barem. 

Okolica dla snobów

Sama dzielnica - St. John's Wood - również zaskakuje, ponieważ nie jest to miejsce lubiane przez celebrytów. Jak informuje serwis innpoland.pl wspomnianą dzielnicę zamieszkują raczej zamożni londyńczycy szukający spokoju niż gwiazdy muzyki.

Zobacz wideo Kryzys na rynku nieruchomości? Co go różni od krachu z 2009 roku?

Wspomniana rezydencja w Londynie była jedynie przez piosenkarkę wynajmowana. Najnowszym nabytkiem Rihanny jest posiadłość kupiona w czerwcu bieżącego roku. Nowa rezydencja znajduje się w Sagaponack w stanie Nowy Jork. 

Źródło: rightmove.co.uk