12-latka przeprowadziła remont domu na lockdownie za zaledwie 125 dolarów. Oto efekty

Lockdown trwał w różnych krajach od kilku dni do kilku tygodni. W tym czasie, ludzie nadrabiali zaległe książki, seriale i robili remonty. Ta nastolatka z Wielkiej Brytanii w trakcie przymusowej przerwy zrobiła remont mieszkania. Za jedyne 125 dolarów, a efekt jest nadzwyczajny.

- A ty co robiłeś na lockdownie? - to już słynna fraza pojawiająca się w rozmowach podczas wspomnień dotyczących izolacji z przełomu marca i kwietnia. Na tak postawione pytanie, Bea Levache mogłaby śmiało odpowiedzieć, że odnowiła dom rodziców. Można się nabawić kompleksów. 

Nastolatka zrobiła remont

Bea Levache mieszka w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii. Jej mama zawodowo zajmuje się aranżacją wnętrz z wykorzystaniem przedmiotów i materiałów z drugiej ręki. Klasycznego do it yourself, czyli zrób to sam. Córka projektantki ma dwanaście lat i rozpiera ją energia, jak powiedziała Susie Levache w rozmowie z serwisem boredpanda.com. 

Część kuchni przed i po remoncieCzęść kuchni przed i po remoncie instagram / bananashed_home

Susie Levache, matka dziewczynki postanowiła wykorzystać fakt, że córka się nudzi i zaprosić ją do wspólnej pracy przy odnawianiu wspólnego domu. Efekt przeszedł jej najśmielsze oczekiwania, ponieważ ambitna dziewczynka bardzo szybko przyswajała techniki remontowo-aranżacyjne i z czasem zaczęła proponować swoje własne rozwiązania. 

>>> Też planujesz remont? Wszystkie materiały znajdziesz na Merkury Market <<<

 

- Podczas lockdawnu Bea skarżyła się na nudę, podczas gdy ja próbowałam nadrobić zaległości w remoncie domu. Aby "dać jej nauczkę" poprosiłam, żeby wymierzyła ścianę pod panele. Później pokazałam jej jak używać narzędzi, piły i zanim się zorientowałam, sama skończyła układać panele - tłumaczyła na łamach serwisu boredpanda.com, Susie Levache. 

Remont za 125 dolarów

Prace aranżacyjne nadal trwają, ale ukończone są już pierwsze pomieszczenia, takie jak biuro Susie, czy kuchnia. Do tej pory na trwający remont, panie wydały od 100 do 150 dolarów, czyli ok. 380 zł do 570 zł. A efekty są niesamowite. Wystarczy się przyjrzeć, jaką metamorfozę przeszła kuchnia. 

 

Skąd tak nieduży koszt remontu? Wszystkie prace wykonała matka z córką i pozostałymi domownikami. A ponadto, Susie jako zawodową dekoratorką wnętrz, posiada więc cały garaż przedmiotów i materiałów, które można było ponownie wykorzystać. Pieniądze były wydawane jedynie na produkty potrzebne do odnowienia mebli, takich jak farby, papier ścierny czy pędzle. 

Zobacz wideo Kryzys na rynku nieruchomości? Co go różni od krachu z 2009 roku?

Susie przyznała w rozmowie z serwisem boredpanda.com, że remont jeszcze nie jest zupełnie skończony, ale jak na dotychczasowe 10 dni robocze to efekty są świetne. Podobnego zdania są internauci, którzy przesyłają dziewczynom wiele dowodów uznania dla córki i projektantki. 

Mądra, imponująca dziewczyna. Większość osób w jej wieku, nie byłoby tym zainteresowanych. Musisz być dumną mamą.
Dziewczyny są bardzo utalentowane.
Życzę jej powodzenia. Ktoś musi ją wziąć na staż, bo ma talent i dobre wyczucie stylu.

 Piszą o pracy dziewczyny internauci. 

Źródło: boredpanda.com