Meble skrzyniowe - dla fanów nowoczesności i klasyki

Zapewne niewielu z nas wie, że komody, szafy i regały to meble skrzyniowe, a stoły, fotele, krzesła oraz łóżka to meble szkieletowe. Niezależnie jednak od różnic w budowie, liczy się jakość wykonania i atrakcyjne wzornictwo. Dzięki bogatej ofercie rynkowej można znaleźć odpowiedni mebel, a nawet całe zestawy, pasujące do aranżacji naszego domu lub mieszkania.

Zgodnie z tym, co podaje wikipedia.org meble skrzyniowe charakteryzują się przewagą elementów płytowych (płyta wiórowa, płyta pilśniowa, sklejka), które zamykają jakąś przestrzeń. Zasadnicze części, czyli ściany boczne i wieńce, mogą być połączone ze sobą w różny sposób.

Bez tych mebli trudno sobie wyobrazić sobie wyposażenie domu i mieszkania, bo służą one do przechowywania wielu rzeczy – począwszy od ubrań, a skończywszy na zastawie stołowej.

Pojemne komody

W zależności od potrzeb mamy do wyboru komody z samymi szufladami, samymi szafkami lub będące ich połączeniem, o różnych wymiarach – wysokie i niskie, szerokie i wąskie.

Meble te sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu. W komodach pokojowych – polecanych do salonu, sypialni oraz pokoju dziecka i nastolatka – można przechowywać odzież i przedmioty codziennego użytku. Półki komody to doskonałe miejsce na książki i zeszyty oraz czasopisma, dokumenty i rozmaite drobiazgi.

MeblościankaMeblościanka Abra Meble

Jeśli komoda będzie miała odpowiednią szerokość i głębokość blatu wygodnie ustawimy na niej telewizor, a na nieco węższej zmieszczą się ramki ze zdjęciami lub wazon z kwiatami. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest montaż oświetlenia typu LED, które nie tylko podkreśla zawartość półek, ale też – stanowi dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu.

Komody w przedpokoju służą do przechowywania drobnych elementów odzieży wierzchniej oraz butów. Z kolei w łazience odpowiedni model komody pomieści wszystkie niezbędnie kosmetyki.

>>>Interesującą komodę znajdziesz na Abra Meble <<<

Pakowne szafy

Płaszcze, kurtki, walizki, sprzęt sportowy i turystyczny oraz wiele innych rzeczy chowamy do szafy. Standardowy model ma głębokość 60 cm. Jeśli jednak mamy wystarczająco dużo miejsca w przedpokoju lub garderobie lepszy będzie mebel o większej głębokości np. 90 cm. Z kolei w małym przedpokoju sprawdzą się płytkie szafy mające 40-50 cm głębokości oraz wnękowe. W obu tych przypadkach warto postawić na drzwi przesuwne, gdyż nie wymagają dodatkowego miejsca przed szafą. Jeśli chcemy zwiększyć pojemność szafy, możemy ją kupić w wersji z nadstawką. Ta dodatkowa przestrzeń umożliwia przechowywanie garderoby i rzeczy, po które sięgamy raz na jakiś czas.

>>> Szafę z drzwiami przesuwno-uchylnymi znajdziesz na Abra Meble <<<

Praktyczne regały i witryny

To meble z otwartymi lub przeszklonymi frontami. W witrynach przeszklonych, z frontami wykonanymi ze szkła hartowanego można wyeksponować komplet pięknej porcelany lub inne dekoracyjne naczynia bez obawy o ich zakurzenie. Zatem to świetne to rozwiązanie do salonu lub jadalni. W otwartych regałach mogą być przechowywane podręczniki, więc mebel ten jest częstym wyposażeniem pokoju ucznia i studenta. W sklepach znajdziemy też regały młodzieżowe wyróżniające się kolorowymi elementami – np. frontami, blatami lub uchwytami.

Zobacz wideo Pomysły na meble ze skrzynek. To proste!

Witryny i regały mogą być wyposażane w dodatkowe szuflady i szafki, a nawet oświetlenie typu LED. Wszystko to sprawia, że bez tych mebli trudno się obejść. Poza tym ich oferta jest bardzo szeroka, dzięki czemu znajdziemy bez kłopotu modele narożne polecane do niedużych pomieszczeń lub regały schodkowe przeznaczone do pokojów ze skosami.

Funkcjonalne meblościanki

Meblościanki to gotowy zestaw kilku mebli o takiej samej stylistyce przeznaczone do zabudowy najdłuższej ściany np. w pokoju dziennym, choć są i rozwiązania bardziej kompaktowe. Najczęściej są to wiszące i stojące szafki oraz półki, regały, witryny oraz przestrzeń na telewizor bądź zestaw kina domowego. Nowoczesne rozwiązania znacznie różnią się od tych produkowanych w czasach PRL-u. Dotyczy to zarówno ich wzornictwa, sposobu wykończenia, jak i wyposażenia. Inna opcja to meble modułowe, które można łączyć w dowolne konfiguracje i rozbudowywać w razie potrzeby.

Warto zajrzeć na Abra Meble, aby od 18.09 do 24.09 skorzystać z promocji -10% na meble skrzyniowe.