Paczkomaty wewnątrz nieruchomości. Przełomowy pomysł InPostu. "Nowe udogodnienie"

Właściciele nieruchomości będą wkrótce mogli instalować Paczkomaty InDoor. To urządzenia nowego typu - mniejsze od tradycyjnych. Mają być dostępne zarówno całodobowo, jak i tylko w określonych godzinach - wyjaśnia InPost.

Odebranie przesyłki z popularnych Paczkomatów nie będzie wkrótce wymagało wizyty gdzieś "pod chmurką". InPost poinformował bowiem o uruchomieniu nowej usługi. Paczkomaty InDoor to nowy rodzaj urządzeń, które będą montowane wewnątrz nieruchomości.

- Zdecydowaliśmy się opracować i zbudować nową wersję Paczkomatu, ponieważ naszym zdaniem urządzenia tego typu mają olbrzymi potencjał. Już teraz klienci centrów handlowych, pracownicy biurowców czy mieszkańcy osiedli będą mieli bezpośredni dostęp do usług InPost bez wychodzenia z budynku - wyjaśnia Rafał Brzoska, prezes InPost.

Paczkomat wewnątrz nieruchomości? W sklepie, urzędzie, centrum handlowym

"Udostępniając swoim mieszkańcom Paczkomaty InDoor, właściciele zapewniają im najkorzystniejszą i najpopularniejszą opcję odbioru zakupów, jednocześnie przyciągając okolicznych mieszkańców do danej lokalizacji" - informuje sieć.

Spółka zapewnia, że wprowadzając nowe udogodnienie, właściciel nieruchomości dba o wygodę i zwiększa atrakcyjność swojej własności. 

Paczkomaty InDoor będą funkcjonować w dwóch trybach. Tak jak obecnie, czyli 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu - o ile lokalizacja na to pozwala - lub w ograniczonym czasie. W takiej sytuacji nadawcy i odbiorcy będą jednak informowani, a czas na odbiór przesyłki zostanie odpowiednio wydłużony.

InPost chce montować Paczkomaty wewnątrz nieruchomości. Urządzenia będą mniejsze

Paczkomat InDoor będzie mniejszy od tradycyjnego. Jego wysokość to 197 cm, dzięki czemu możliwy będzie łatwiejszy transport wewnątrz budynku. Wielkość maszyny będzie można dostosować do miejsca instalacji. InPost zapewnia, że dzięki temu urządzenia nadają się nawet do montażu wewnątrz budynków publicznych.

Maszyny InPostu są wyposażone w system kamer bezpieczeństwa, a także czytelny, umożliwiający szybki odbiór przesyłki ekran dotykowy. Spółka podkreśla, że tradycyjnych urządzeń w kraju jest już ponad 7 tys. - więcej niż placówek tradycyjnej poczty.

>>> Będziesz wykańczać mieszkanie? Merkury Market <<<

Twórcy Paczkomatów zapewniają, że popularność usługi rośnie. Ten sposób dostawy wybiera 61 proc. osób robiących zakupy w sieci. To o dziewięć procent więcej, niż w zeszłym roku - informuje spółka, opierając się na swoich badaniach.

Zobacz wideo Mieszkania potanieją przez koronawirusa? "To będą minimalne korekty"